Fajny film wczoraj widziałem 2014

Różne, różniaste i niekoniecznie poważne problemy. Jeśli chcesz coś powiedzieć, podzielić się swoimi przemyśleniami, zapytać o coś - napisz o tym tutaj.

Awatar użytkownika
jamajka
4 setki
4 setki

Re: Fajny film wczoraj widziałem 2014

Post autor: jamajka » pn, 19 sty 2015, 08:13

Monique pisze:A propos "Idy" to zewsząd słychać zarzuty że przede wszystkim to nie film polski tylko duński (chodzi pewnie o produkcję) a nagrodami jest obsypywany głównie dlatego że traktuje o antysemityzmie. Jak wiadomo w amerykańskich i europejskich gremiach filmowych zasiadają w większości Żydzi. coś chyba jest na rzeczy.
Ale zdjęcia rzeczywiście mistrzowskie, Oscar dla duetu Lenczewski& Żal należy się bez wątpienia :)
główni konkurenci Idy za najlepszy film nieanglojęzyczny traktują o : 1. Lewiatan-Rosja, 2.Mandarynki - Abchazja-Gruzja, 3. Timbuktu - Dżihad, więc chyba antysemityzm nie taki najważniejszy

Monique
4 setki
4 setki

Post autor: Monique » pn, 19 sty 2015, 11:11

nie wypada się nie zgodzić, tyle że Ty piszesz o Oscarach a ja bardziej ogólnie.
pewnie największa konkurencja to Lewiatan i kto wie czy nie będą chcieli zagrać na nosie putlerowi bo ponoć bardzo go ten obraz uwiera.

Awatar użytkownika
bursztyn
bajkopisarz
bajkopisarz

Post autor: bursztyn » pt, 23 sty 2015, 19:16

A propos "Idy:
http://netalliance-pro.home.pl/autoinst ... wicz15.jpg
http://netalliance-pro.home.pl/autoinst ... wicz21.jpg
http://reduta-dobrego-imienia.pl/?p=996
Jak wiadomo w amerykańskich i europejskich gremiach filmowych zasiadają w większości Żydzi. coś chyba jest na rzeczy.

„Sądząc po wielu ich zachowaniach, ludzie uważający się za nowoczesnych wyraźnie odpuścili sobie używanie rozumu, cofnąwszy się do tego etapu rozwojowego, kiedy zamiast rozumu używa się podświadomości” G. K. Chesterton

Awatar użytkownika
bursztyn
bajkopisarz
bajkopisarz

Post autor: bursztyn » czw, 29 sty 2015, 00:23

Onegdaj wiozłem Andrzeja Pileckiego - syna Witolda Pileckiego - z Warszawy do Kazimierza nad Wisłą, w związku z otworzeniem ulicy imienia Rotmistrza i wówczas syn Bohatera opowiedział mi niezwykłą historię. Któregoś razu zgłosili się do niego „ważni ludzie z Hollywood” z pytaniem: „czy pan wie, że pana tata miał korzenie żydowskie? „ Andrzej Pilecki zaprzeczył, „rewelacje” nazwał bzdurą. W odpowiedzi usłyszał: „O pana bohaterskim ojcu wiedzą co poniektórzy w Polsce, ale nic nie wie o nim świat. A my mamy wielomilionowy budżet i największe gwiazdy Hollywood. Proszę nie przeszkadzać, bo przecież ojciec mógł mieć korzenie żydowskie, a pan mógł o tym nie wiedzieć”.
http://wojciechsumlinski.salon24.pl/628 ... to-mozliwe
Monique pisze:Jak wiadomo w amerykańskich...

„Sądząc po wielu ich zachowaniach, ludzie uważający się za nowoczesnych wyraźnie odpuścili sobie używanie rozumu, cofnąwszy się do tego etapu rozwojowego, kiedy zamiast rozumu używa się podświadomości” G. K. Chesterton

kometa
pierwsza seta
pierwsza seta

Post autor: kometa » czw, 29 sty 2015, 08:40

Faktem jest, że wielu amerykańskich reżyserów jest pochodzenia żydowskiego i lobby żydowskie jest bardzo silne w Ameryce. Nie przypadkiem często nagradzane są filmy podejmujące problemy żydowskie, jak zagłada Żydów w II wojnie światowej. Nie oglądałem filmu "Ida", ale jak czytałem on tez podejmuje wątek żydowski a i sam reżyser jest Polakiem pochodzenia żydowskiego.
Natomiast irytują mnie takie "spiskowe teorie" zasłyszane i powtórzone przez kogoś. Żeby się zaraz nie okazało, że "ktoś tam" porwał dziecko chrześcijańskie, żeby spuścić mu krew na macę. Jeżeli zależy nam Polakom, żeby zrobić dobry film o naszym bohaterze musimy to zrobić sami, a nie czekać aż nakręcą go nam Żydzi.

Pzdr
kometa

Monique
4 setki
4 setki

Post autor: Monique » czw, 29 sty 2015, 09:41

bursztyn pisze:
Onegdaj wiozłem Andrzeja Pileckiego - syna Witolda Pileckiego - z Warszawy do Kazimierza nad Wisłą, w związku z otworzeniem ulicy imienia Rotmistrza i wówczas syn Bohatera opowiedział mi niezwykłą historię. Któregoś razu zgłosili się do niego „ważni ludzie z Hollywood” z pytaniem: „czy pan wie, że pana tata miał korzenie żydowskie? „ Andrzej Pilecki zaprzeczył, „rewelacje” nazwał bzdurą. W odpowiedzi usłyszał: „O pana bohaterskim ojcu wiedzą co poniektórzy w Polsce, ale nic nie wie o nim świat. A my mamy wielomilionowy budżet i największe gwiazdy Hollywood. Proszę nie przeszkadzać, bo przecież ojciec mógł mieć korzenie żydowskie, a pan mógł o tym nie wiedzieć”.
http://wojciechsumlinski.salon24.pl/628 ... to-mozliwe
Monique pisze:Jak wiadomo w amerykańskich...
proszę kolegę żeby nie wykorzystywał fragmentów moich postów do udowadniania swoich antysemickich i bolszewickich tez. opluwaj wszystkich w swoim rozumieniu Niepolaków w komnacie, do której zaglądają tylko ci którzy chcą

Awatar użytkownika
max
fiat 500
Kontakt:

Post autor: max » czw, 29 sty 2015, 15:23

To się teraz rozjechał post a miało być polecam ten film

Awatar użytkownika
bursztyn
bajkopisarz
bajkopisarz

Post autor: bursztyn » pt, 30 sty 2015, 00:10

kometa pisze:Natomiast irytują mnie takie "spiskowe teorie" zasłyszane i powtórzone przez kogoś.
Nie było spisków przeciw Polsce(i nie tylko)?
kometa pisze:Jeżeli zależy nam Polakom, żeby zrobić dobry film o naszym bohaterze musimy to zrobić sami
Wie kolega jak tego dokonać przy obecnych uwarunkowaniach?
kometa pisze: nie czekać aż nakręcą go nam Żydzi.
Jestem ostatnim, który na to czeka.

Awatar użytkownika
bursztyn
bajkopisarz
bajkopisarz

Post autor: bursztyn » pt, 30 sty 2015, 00:44

Kolejny hit: "Hiszpanka" - powstanie wielkopolskie na "spocznij" (23 stycznia weszła do kin z mizerną oglądalnością)
"Postępowa" interpretacja wydarzeń historycznych wg światowej kinematografii.
"Dziś do lamusa odchodzą akademie ku czci, wiece, apele, przemówienia. Oddawanie hołdu powstańcom jest ważne, ale już nie wystarcza. Po 96 latach od wybuchu powstanie musi przejść w wymiar już nie tylko historyczny, ale popkulturowy."

"Premiera filmu "Hiszpanka" będzie jedną z ważniejszych dat w... dziejach powstania wielkopolskiego( :?: ). Czy się bowiem komuś ten film spodoba, czy nie, będzie stanowił nowy etap w rozmowie o naszym powstaniu. Przeniesie je na poziom popkulturowy..."

"Zryw sprzed 96 lat, który przywrócił Wielkopolskę odradzającej się po zaborach Polsce, stanowi dla Wielkopolan paradoksalne połączenie dumy i kompleksu, (...) iż to tak udane powstanie - dobrze znane w regionie - słabo jest nagłośnione w skali kraju (z innymi powstaniami, np. śląskimi, jest podobnie).

"Kiedy we wrześniu Jan Komasa pokazał "Miasto 44", to właśnie zrobił. Opowiedział o powstaniu warszawskim tak, jak nikt dotąd nie opowiadał. Nie wszystkim się to spodobało, ale jednak ten film stanowił pewien Rubikon przeniesienia powstania z 1944 r. w świat popkultury - czyli pokazywania go już nie takim, jakie było (jak dotąd), ale jakim się je widzi."
Cały tekst: http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36037, ... z3QFmsXfQ0

Awatar użytkownika
bursztyn
bajkopisarz
bajkopisarz

Post autor: bursztyn » pt, 30 sty 2015, 00:52

Fabularyzowany dokument o Dywizjonie 303 (niestety nie polski):
Bloody foreigners. Untold Battle of Britain. (polskie napisy)
[yt]https://www.youtube.com/watch?v=ptijNcDanVw[/yt]

Awatar użytkownika
mckornik
3000 - dziękujemy za udział na forum
Kontakt:

Post autor: mckornik » pt, 30 sty 2015, 09:52

max pisze:To się teraz rozjechał post a miało być polecam ten film
nie rezygnowałbym z tej dyskusji - jeden poleca inny nie
ja generalnie nie jestem fanem ruchomych obrazów
więc lubię poznać opinie innych zanim coś oglądnę

ODPOWIEDZ

Wróć do „różne sprawy”