Fajny film wczoraj widziałem 2014

Różne, różniaste i niekoniecznie poważne problemy. Jeśli chcesz coś powiedzieć, podzielić się swoimi przemyśleniami, zapytać o coś - napisz o tym tutaj.
Awatar użytkownika
max
fiat 500
Kontakt:

Fajny film wczoraj widziałem 2014

Post autor: max » sob, 20 gru 2014, 20:15

Proponuję założyć nowy wątek Fajny Film Wczoraj Widziałem

Na początek Film który widziałem wiele lat temu z piękną muzyką Ennio Morricone " MISIA"

Awatar użytkownika
bursztyn
bajkopisarz
bajkopisarz

Re: Fajny film wczoraj widziałem 2014

Post autor: bursztyn » sob, 20 gru 2014, 20:56

„Sądząc po wielu ich zachowaniach, ludzie uważający się za nowoczesnych wyraźnie odpuścili sobie używanie rozumu, cofnąwszy się do tego etapu rozwojowego, kiedy zamiast rozumu używa się podświadomości” G. K. Chesterton

Awatar użytkownika
mckornik
3000 - dziękujemy za udział na forum
Kontakt:

Post autor: mckornik » sob, 20 gru 2014, 21:46

max pisze:Proponuję założyć nowy wątek Fajny Film Wczoraj Widziałem
momenty były?

arek_arecki

Post autor: arek_arecki » pn, 29 gru 2014, 16:29

Ja dzisiaj oglądam "Bez litości" z Danzelem Washingtonem. Z samej obecności Danzela polecam ten film! :)

klepka4
wolny elektron
wolny elektron

Post autor: klepka4 » czw, 15 sty 2015, 11:42

Krwawy diament z Leonardem Di caprio!

Monique
4 setki
4 setki

Post autor: Monique » czw, 15 sty 2015, 11:51

"Droga" Johna Hillcoata.
Niestety smutna zapowiedź tego co nas czeka.
Nie żeby "Krwawy diament" był wesoły ;) swoją drogą Leo to świetny aktor, nie licząc "Titanica". Ot choćby "Wilk z Wall Street"

Awatar użytkownika
jamajka
4 setki
4 setki

Post autor: jamajka » czw, 15 sty 2015, 13:14

Z ostatnio oglądanych polecam:
1. Whiplash - Simmons zasłużony Złoty Glob
2. Still Alice - J. Moore jak wino
3. Niezłomny - poruszająca historia
4. Bogowie - świetna muzyka i Kot

Awatar użytkownika
jamajka
4 setki
4 setki

Post autor: jamajka » czw, 15 sty 2015, 21:04

jeszcze miałam napisać o "Idzie" - obejrzałam już 3 razy ze względu na zdjęcia, dla mnie mistrzostwo, a przed chwilą ogłosili, że właśnie Ida dostała nominacje do Oscara za zdjęcia :!:
polecam, szczególnie miłośnikom ciekawych kadrów :)

Monique
4 setki
4 setki

Post autor: Monique » czw, 15 sty 2015, 21:43

A propos "Idy" to zewsząd słychać zarzuty że przede wszystkim to nie film polski tylko duński (chodzi pewnie o produkcję) a nagrodami jest obsypywany głównie dlatego że traktuje o antysemityzmie. Jak wiadomo w amerykańskich i europejskich gremiach filmowych zasiadają w większości Żydzi. coś chyba jest na rzeczy.
Ale zdjęcia rzeczywiście mistrzowskie, Oscar dla duetu Lenczewski& Żal należy się bez wątpienia :)

Awatar użytkownika
Panserbjorn
wolny elektron
wolny elektron

Post autor: Panserbjorn » sob, 17 sty 2015, 19:57

jamajka pisze:Z ostatnio oglądanych polecam:
(...)
4. Bogowie - świetna muzyka i Kot
Zgadzam się jak najbardziej! Ten film zasługuje też na uwagę w jeszcze jednej kwestii - jest to pierwszy film o tematyce medycznej jaki widziałem (wliczając produkcje polskie i zagraniczne), gdzie nie dostrzegłem żadnych błędów technicznych, w kwestii pokazanych czynności medycznych, języka medycznego itp (np określenia chorób/ patologii, leczenia, takie a nie inne prowadzenie reanimacji).
A takich kompletnych bzdur (które są może nieuchwytne dla laika, ale rażą osoby związane z szeroko pojętą medycyną) jest pełno i w rodzimych serialach (niby bardzo realistycznych :roll: ) i w wielkich hollywoodzkich produkcjach. Co swoją drogą jest ciekawe, skoro w napisach końcowych można znaleźć informację o współpracy z konsultantem ds medycznych.

"No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, therefore am no beast" - William Shakespeare, Richard III

Awatar użytkownika
jamajka
4 setki
4 setki

Post autor: jamajka » pn, 19 sty 2015, 08:13

Monique pisze:A propos "Idy" to zewsząd słychać zarzuty że przede wszystkim to nie film polski tylko duński (chodzi pewnie o produkcję) a nagrodami jest obsypywany głównie dlatego że traktuje o antysemityzmie. Jak wiadomo w amerykańskich i europejskich gremiach filmowych zasiadają w większości Żydzi. coś chyba jest na rzeczy.
Ale zdjęcia rzeczywiście mistrzowskie, Oscar dla duetu Lenczewski& Żal należy się bez wątpienia :)
główni konkurenci Idy za najlepszy film nieanglojęzyczny traktują o : 1. Lewiatan-Rosja, 2.Mandarynki - Abchazja-Gruzja, 3. Timbuktu - Dżihad, więc chyba antysemityzm nie taki najważniejszy

ODPOWIEDZ

Wróć do „różne sprawy”