G.EN - jak wyszliście w tym roku na gazie

Różne, różniaste i niekoniecznie poważne problemy. Jeśli chcesz coś powiedzieć, podzielić się swoimi przemyśleniami, zapytać o coś - napisz o tym tutaj.
Awatar użytkownika
Michalina
bajkopisarz
bajkopisarz

Re: G.EN - jak wyszliście w tym roku na gazie

Post autor: Michalina » pt, 28 sie 2015, 08:39

Sms otrzymałam, odczytałam stan licznika a następnie (po wielu próbach) zalogowałam się i podałam ów stan. Obliczeń nie przeprowadziłam.

Goz0
fiat 500

Post autor: Goz0 » pt, 28 sie 2015, 11:26

Ciekawe czy nie będzie jak ostatnio - obniżyli cenę gazu a podnieśli opłaty stałe

Awatar użytkownika
Robert D.
bajkopisarz
bajkopisarz

Post autor: Robert D. » wt, 6 paź 2015, 21:08

tanio to już nigdy nie będzie.....od 2009, kiedy zamieszkaliśmy, do dzisiaj cena za gaz wzrosła o ~80% przy tej samej ilości zużytego gazu w m3
w 2009 za gaz płaciłem 1200zł, obecnie prognoza 2200zł dla 1197m3
zużycie roczne mamy stałe na poziomie 1200m3, a tylko cena systematycznie wzrasta

szkoda, że moja pensja nie ma takiego przyrostu jak rachunki :/

Kręć kilometry dla Kaźmierza - kreckilometry.pl

Awatar użytkownika
mckornik
3000 - dziękujemy za udział na forum
Kontakt:

Post autor: mckornik » wt, 13 gru 2016, 09:32

dostałem dzisiaj maila z informacją
Szanowni Państwo,
informujemy, że z dniem 15 grudnia 2016 r. zaczną obowiązywać nowe ceny i stawki opłat za dostarczanie paliwa gazowego przez G.EN. GAZ ENERGIA Sp. z o.o. Dzięki zmianom cen gazu ziemnego na rynku hurtowym oraz optymalizacji kosztów funkcjonowania Spółki wysokość Państwa rachunków obniży się. Przykładowy średni spadek cen dostawy paliwa gazowego w grupie taryfowej ZLn-2 i ZLm-2 wyniesie ponad 12%!
Zapraszamy do zapoznania się z treścią nowej Taryfy dla paliw gazowych nr 13.
W przypadku braku akceptacji nowej Taryfy przysługuje Państwu prawo wypowiedzenia obowiązującej Umowy kompleksowej dostarczania paliwa gazowego. Oświadczenie o wypowiedzeniu Umowy można złożyć w terminie do 14 dni od dnia otrzymania niniejszej informacji. Brak wypowiedzenia Umowy dokonanego w wyżej wskazanym terminie oznaczać będzie akceptację nowej Taryfy.

Ustalenie należności za paliwo gazowe w okresie sprzed wprowadzenia nowej Taryfy może nastąpić przez samodzielne podanie w eBOK - aktualnego stanu licznika gazowego z dnia 15 grudnia 2016 r. (podanie stanu licznika nie skutkuje wystawieniem faktury rozliczeniowej).
Z poważaniem
G.EN. GAZ ENERGIA

Szanowny Kliencie, masz pytanie?
Udzielimy odpowiedzi:
• elektroniczne Biuro Obsługi Klienta dostępne na stronie http://www.gen.com.pl
• telefoniczne Biuro Obsługi Klienta – numer telefonu 801 429 429
• elektroniczna poczta e-mail – gen@gen.com.pl
• w siedzibach Biur Oddziałów – wykaz adresów dostępny na stronie http://www.gen.com.pl

Quercus
pierwsza seta
pierwsza seta

Post autor: Quercus » czw, 13 kwie 2017, 05:37

tym razem podwyżka
z dniem 13 kwietnia 2017 r. na podstawie Decyzji Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki nr DRG.DRG-2.4212.21.2017.KGa zaczną
obowiązywać nowe ceny paliwa gazowego skutkujące wzrostem średniej ceny dostawy 1 kWh o ok. 3,7 %. Nie ulegają zmianie wysokości
stawek opłat abonamentowych i opłat za usługę dystrybucji. Zmiana nr 2 Taryfy dla paliw gazowych nr 13 jest spowodowana wyłącznie wprowadzoną z dniem 1 kwietnia 2017 r. przez naszego dostawcę, tj. PGNiG S.A. podwyżką cen hurtowych gazu.W przypadku braku akceptacji Zmiany nr 2 Taryfy nr 13 przysługuje Państwu prawo wypowiedzenia obowiązującej Umowy kompleksowej dostarczania paliwa gazowego. Oświadczenie o wypowiedzeniu Umowy można złożyć w terminie do 14 dni od dnia otrzymania niniejszej informacji. Brak wypowiedzenia Umowy we wskazanym powyżej terminie oznaczać będzie akceptację Zmiany nr 2 Taryfy nr 13.

Goz0
fiat 500

Post autor: Goz0 » czw, 13 kwie 2017, 08:36

To już druga w tym roku :/ razem ponad 8%

Werka
wolny elektron
wolny elektron

Post autor: Werka » śr, 26 wrz 2018, 11:01

czy ktos z Was przylaczal sie moze w ostatnim czasie, ile to zajmuje gazowni?

tatar.tatar
fiat 500

Post autor: tatar.tatar » śr, 10 paź 2018, 18:25

Także ten hmmm ....
Szanowni Państwo,
z dniem 05 października 2018 r. zaczną obowiązywać w rozliczeniach nowe ceny paliwa gazowego skutkujące wzrostem średniej ceny
dostawy 1 kWh o ok. 15 %.
Nie dający się przewidzieć, duży wzrost cen na rynku gazu ziemnego spowodował podwyżkę cen hurtowych
gazu przez naszych dostawców. Konsekwencją jest wprowadzenie Zmiany nr 1 Taryfy dla paliw gazowych nr 14. Została ona
zatwierdzona Decyzją Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki nr DRG.DRG-2.4212.48.2018.KGa i opublikowana w dniu 20 września 2018 r.
Nie ulegają zmianie wysokości stawek opłat abonamentowych i opłat za usługę dystrybucji.
Wyciąg z treści Zmiany nr 1 Taryfy nr 14 przesyłamy Państwu wraz z niniejszą korespondencją.

Zużycie paliwa gazowego w okresie sprzed zmiany i w okresie po zmianie cen paliwa gazowego ustalane jest zgodnie z pkt. IV ppkt.
19 Ogólnych Warunków Umowy:
a) określone proporcjonalnie przez system rozliczeniowy w przypadku niepodania przez Odbiorcę stanu licznika gazowego,
lub
b) na podstawie samodzielnego odczytu wskazania gazomierza z dnia wprowadzenia do obowiązywania nowych cen paliwa gazowego,
tj. z dnia 05 października 2018 r. wykonanego przez Odbiorcę.

Wskazanie gazomierza mogą Państwo przekazać poprzez eBOK do 14 października 2018 r. Podanie wskazania gazomierza nie skutkuje
wystawieniem dodatkowej faktury rozliczeniowej.

Ponadto uprzejmie informujemy, że w przypadku braku akceptacji przez Państwa postanowień wynikających z wprowadzonej Zmiany nr 1
Taryfy dla paliw gazowych nr 14 zgodnie z zapisami zawartymi w Umowie przysługuje Państwu prawo jej wypowiedzenia. Takie
oświadczenie woli mogą Państwo złożyć pisemnie w terminie do czternastu (14) dni od dnia doręczenia niniejszej korespondencji.
Z wyrazami szacunku, Zespół eBOK
Pogrubienie moje.
Czy na naszym terenie jest jakaś konkurencja w kwestii sprzedaży paliwa gazowego?

Awatar użytkownika
mckornik
Kontakt:

Post autor: mckornik » czw, 11 paź 2018, 08:36

Procedura zmiany sprzedawcy gazu

https://www.psgaz.pl/procedura-zmiany-sprzedawcy

tatar.tatar
fiat 500

Post autor: tatar.tatar » pt, 12 paź 2018, 13:26

Ok, zapytam inaczej. Czy ktoś już to może przerabiał?
Pod tym linkiem znajduje się alfabetyczna lista sprzedawców gazu na której nie widzę G.EN. Gazu.
W związku z tym nie wiem, czy ta procedura ma tutaj zastosowanie.

specol
w peletonie
w peletonie

Post autor: specol » czw, 8 lis 2018, 20:33

dołączam się do zapytania talara.

Ktoś już to przerabiał ? Jaki procent na rachunku koncowym udało się zaoszczędzić ? 1% 10% ?

Jak łopatologicznie przebiega taka procedura.

Pozd.

Awatar użytkownika
mckornik
Kontakt:

Post autor: mckornik » ndz, 11 lis 2018, 07:53

tatar.tatar pisze:
pt, 12 paź 2018, 13:26
Ok, zapytam inaczej. Czy ktoś już to może przerabiał?
Pod tym linkiem znajduje się alfabetyczna lista sprzedawców gazu na której nie widzę G.EN. Gazu.
W związku z tym nie wiem, czy ta procedura ma tutaj zastosowanie.
może to ma związek z tym, że w naszej sieci nie ma parametrów jak większości sieci - tylko jest to gaz GZ-41,5
Przedmiotowy obszar zasilany jest gazem ziemnym zaazotowanym grupy L, podgrupy Lw (GZ-41,5) zgodnie z normą PN-C-04750
http://bip.powiat-szamotuly.pl/pobierz/380 - strona 19

ODPOWIEDZ

Wróć do „różne sprawy”