Strajk nauczycieli

Różne, różniaste i niekoniecznie poważne problemy. Jeśli chcesz coś powiedzieć, podzielić się swoimi przemyśleniami, zapytać o coś - napisz o tym tutaj.

Jakie jest Wasze zdanie na temat strajku nauczycieli.

Popieram
3
20%
Popieram, ale...
1
7%
Nie popieram
9
60%
Nie popieram, ale...
2
13%
Jest mi to obojętne
0
Brak głosów

Liczba głosów: 15

Awatar użytkownika
Welka
150 na zegarze

Strajk nauczycieli

Post autor: Welka » śr, 3 kwie 2019, 12:01

Jestem ciekawa, co osoby nie będące nauczycielami myślą na ten temat :)

tatar.tatar
fiat 500

Re: Strajk nauczycieli

Post autor: tatar.tatar » śr, 3 kwie 2019, 12:56

Nie popieram, ale nauczyciele powinni zarabiać więcej.

Mati
bajkopisarz
bajkopisarz

Post autor: Mati » pt, 5 kwie 2019, 19:30

za godziny/dni strajku zostanie im odjęte wynagrodzenie - a poinformowanie o tym na ostatnią chwilę - słabe.
nic spektakularnego nie ugrają.
ktoś dobrze napisał - policjanty dostały 650PLN podwyżki - dlaczego nauczyciele mają dostać więcej??
brakuje jednak w zawodach z budżetówki elastyczności.
jak mi szef nie da podwyżki to zmieniam pracę.
moją pracę ocenia mój szef i moi klienci - niech tak samo będzie w przypadku nauczycieli - ocena ze strony uczniów i rodziców - już tak słodko nie będzie.
bo jak w każdym zawodzie - są ludzie z powołania i oddani swojej pracy, a są tacy, którym nic się należy - a już na pewno nie podwyżki.

zresztą to samo się tyczy całej budżetówki.
jak ostatnio sobie przeglądałem BIP naszej Gminy i oświadczenia majątkowe to krew zalewa - z drugiej strony za taką kasę specjaliści będą pracowali na wolnym rynku, bo zarobią więcej, a tłuki z układami będą pracować na naszym garnuszku...
niestety nie ma złotego środka.

specol
50cm3
50cm3

Post autor: specol » wt, 9 kwie 2019, 21:14

Mati w sumie popieram co napisałeś.

Awatar użytkownika
AdrianP
50cm3
50cm3

Post autor: AdrianP » pt, 12 kwie 2019, 11:38

strajk to strajk a nie akcja terorystyczna z egzaminami --- NIE POPIERAM

Quercus
pierwsza seta
pierwsza seta

Post autor: Quercus » pt, 12 kwie 2019, 11:41

Mati pisze:
pt, 5 kwie 2019, 19:30
jak ostatnio sobie przeglądałem BIP naszej Gminy i oświadczenia majątkowe to krew zalewa - z drugiej strony za taką kasę specjaliści będą pracowali na wolnym rynku, bo zarobią więcej, a tłuki z układami będą pracować na naszym garnuszku...
w sedno

Jancio Wodnik

Post autor: Jancio Wodnik » pt, 12 kwie 2019, 11:51

tatar.tatar pisze:
śr, 3 kwie 2019, 12:56
Nie popieram, ale nauczyciele powinni zarabiać więcej.
to w sumie można napisac o kazdym

agnesima
pierwsza seta
pierwsza seta

Post autor: agnesima » pt, 12 kwie 2019, 13:29

Jako rodzic gimnazjalisty DZIĘKUJĘ tym nauczycielom, dla których dobro dzieciaków jest najważniejsze i pozwolili, by ten egzamin się odbył. Dyrektorom szkół, nie zazdroszczę...
Dzieci natomiast zapamiętają ten ostatni okres w szkole, jako niezłą szkołę życia- do tego wszystkiego dwa roczniki (ósme klasy i gimnazjaliści razem do szkół średnich)...Trzymajmy kciuki. Podobnie 15,16 i 17 kwietnia!

Awatar użytkownika
mckornik
3000 - dziękujemy za udział na forum
Kontakt:

Post autor: mckornik » pt, 12 kwie 2019, 14:09

agnesima pisze:
pt, 12 kwie 2019, 13:29
Jako rodzic gimnazjalisty DZIĘKUJĘ tym nauczycielom, dla których dobro dzieciaków jest najważniejsze i pozwolili, by ten egzamin się odbył. Dyrektorom szkół, nie zazdroszczę...
Dzieci natomiast zapamiętają ten ostatni okres w szkole, jako niezłą szkołę życia- do tego wszystkiego dwa roczniki (ósme klasy i gimnazjaliści razem do szkół średnich)...Trzymajmy kciuki. Podobnie 15,16 i 17 kwietnia!
jak to ktoś niedawno napisał:
jest to chyba pierwszy egzamin, który oblało więcej nauczycieli niż uczniów

Monter
150 na zegarze

Post autor: Monter » pt, 12 kwie 2019, 14:34

oczywiste ze kazdy chce wiecej zarabiac, mniej pracowac, a najlepiej leżec pod palmą, tyle ze sytuacja jest podbramkowa wiec podoba mi się pomysł zgłaszania do US nauczycieli, którzy aktualnie strajkują a przez cały rok trzepią kasę na korkach

hanys
wolny elektron
wolny elektron

Post autor: hanys » sob, 13 kwie 2019, 11:42

Monter pisze:
pt, 12 kwie 2019, 14:34
oczywiste ze kazdy chce wiecej zarabiac, mniej pracowac, a najlepiej leżec pod palmą, tyle ze sytuacja jest podbramkowa wiec podoba mi się pomysł zgłaszania do US nauczycieli, którzy aktualnie strajkują a przez cały rok trzepią kasę na korkach
Divide et Impera, i to się naszym rządzącym udało......

Pomysł donosów jest jedną z najgorszych form, ponieważ to sami zleceniodawcy godzą się na usługi bez paragonów, a jest ich niestety w usługach nie mało- często się słyszy a bez Vatu nie darady... a taniej.... a rabat.... i magiczne słowo z paragonem czy bez.

Wracając do nauczycieli:
1. Chcemy iść z duchem czasem postępem, tzn chcemy aby nasze dzieci były jak najlepiej wykształcone, a kto ich uczy: nauczyciele którzy zarabiają grosze, tzn Fachowcy, eksperci nie przyjdą za tą pensje do szkoły to się musi zmienić, a Tak przychodzą do szkoły pracować osoby które często nie powinny uczyć!!...
2. Ilość godzin pracy nauczycieli jest za mała( weźmy np zbliżające się święta wolne już od czwartku do wtorku włącznie) i tak prawie co każde święta, Ferie zimowe, wakacje, długie weekendy, oraz urlop roczny- płatny na podratowanie zdrowia....

Sorry Karta nauczyciela powinna zostać zlikwidowana, ilość godzin podniesiona wymagania w stosunku do nauczycieli( kwalifikacje) podniesione ...

Baronowa
wolny elektron
wolny elektron

Post autor: Baronowa » pn, 15 kwie 2019, 10:44

hanys pisze:
sob, 13 kwie 2019, 11:42
Ilość godzin pracy nauczycieli jest za mała( weźmy np zbliżające się święta wolne już od czwartku do wtorku włącznie) i tak prawie co każde święta, Ferie zimowe, wakacje, długie weekendy, oraz urlop roczny- płatny na podratowanie zdrowia....

Sorry Karta nauczyciela powinna zostać zlikwidowana, ilość godzin podniesiona wymagania w stosunku do nauczycieli( kwalifikacje) podniesione ...
całkowita zgoda, a jak sie czyta to co ci ludzie wypisuja na FB to rece opadaja, dobrze ze moje dzieci maja jeszcze kilka lat zanim pojda do szkoly

od roku

ODPOWIEDZ

Wróć do „różne sprawy”