Kandydat na Wójta JACEK MISCH - KWW Porozumienie Mieszkańców

Dyskusja o Kandydatach na Wójta Gminy Kaźmierz
patryk
wolny elektron
wolny elektron

Re: Kandydat na Wójta JACEK MISCH - KWW Porozumienie Mieszka

Post autor: patryk » pt, 17 paź 2014, 14:19

do mckornika
Czy Twoja prośba dotyczy np. takiej sytuacji:
Ktoś kto zadaje pytanie kandydatowi Karolowi Hartwichowi lub kandydatowi Zbigniewowi Smolarkowi czy Adamowi Gidaszewskiemu
powinien podpisać pytanie imieniem i nazwiskiem, bo inaczej kandydat nie będzie odpowiadał?

Awatar użytkownika
mckornik
3000 - dziękujemy za udział na forum
Kontakt:

Post autor: mckornik » pt, 17 paź 2014, 18:35

Monique pisze:to jakieś nowe standardy (tylko na czas wyborów?) czy zabieg mający na celu wyeliminowanie zadających trudniejsze pytania?
to małe lokalne forum z założenia cechuje się wysokimi standardami - wynika to głównie z faktu, że jego użytkownicy się znają, nie zawsze lubią, ale szanują
jednak wybory to bardzo ważny czas, czas podejmowania decyzji, które będą miały wpływ na kształt naszej gminy przez najbliższe 4 lata
w związku z tym uważam, że powinny się one odbywać wg najwyższych możliwych standardów

zakładam, że jeżeli każdemu z WAS przydarzyło by się być "osobą publiczną" to preferowalibyście rozmowę z osobą, która ma na tyle cywilnej odwagi, że swoje przekonania i poglądy wyraża otwarcie, a nie pod zasłoną internetowego nicka - nie mówiąc już o tym, że głupio by to wyglądało, gdybym zaprosiłbym Was na spotkanie i okazałoby się, że w realu jest nas o połowę mniej ...
patryk pisze:do mckornika
Czy Twoja prośba dotyczy np. takiej sytuacji:
Ktoś kto zadaje pytanie kandydatowi Karolowi Hartwichowi lub kandydatowi Zbigniewowi Smolarkowi czy Adamowi Gidaszewskiemu
powinien podpisać pytanie imieniem i nazwiskiem, bo inaczej kandydat nie będzie odpowiadał?
jak wynika, z Twoich wpisów - Wszyscy kandydaci komitetu KWW ODNOWA są OK. - promujesz ich - tak powinno być!
ale wykonaj teraz kilka telefonów do nich i zapytaj - czy odpowiedzieli by (telefonicznie) na kilka pytań - od zupełnie anonimowych osób
i daj znać Forumowiczom, czy Panowie Karol, Zbigniew i Adam wyrazili zgodę

Awatar użytkownika
mckornik
Kontakt:

Post autor: mckornik » czw, 23 paź 2014, 13:26

Jurek pisze:Nie należę do żadnego komitetu, ale mam chyba prawo pytać ? Nie znam gościa. Szukałem w Internecie i, póki co znalazłem fragment z TV śniadaniowej, gdzie kandydat przedstawiony był jako ojciec 4 latka i prowadzący zajęcia w przedszkolu. Ojcostwo to też osiągnięcie, ale... no właśnie co, poza tym ? Aby ubiegać się o stanowisko wójta to chyba potrzebne jest jakieś doświadczenie ... Oczekuję, że do walki o stanowisko wójta staną jeszcze inne osoby poza tymi, o których już wiemy. Nie chciałbym jednak aby wójtem gminy Kaźmierz został ktoś, kto kompletnie nie jest do tego przygotowany.
Zgadnijcie kto to napisał?
Obserwuję pracę władz gminy nie od 7, ale od 20 lat i wiem, że obecny wójt gminy jest dlatego wójtem przez kilka kolejnych kadencji, bo ludzie mu zaufali. Ktoś wspomniał, że od lat wśród radnych są te same twarze. To również świadczy o tym, że są obdarzeni zaufaniem swoich wyborców.
Kilku członków dawnej rady wycofało się z życia publicznego, kilku nie sprawdziło się i nie zostali ponownie wybrani, jest też kilku takich, którzy sfrustrowani życiową porażką postanowili założyć komitet wyborczy
Tutaj jeszcze słowo do tych, którym najbardziej nie podoba się lokalna władza, czyli do tych, którzy mieszkają tutaj od niedawna. Wybraliście Kaźmierz dlatego, że okolica ładna, brak szkodliwego przemysłu, spokój, cisza i przede wszystkim działki były tańsze niż w okolicznych, bardziej uprzemysłowionych gminach. Nasza gmina ma charakter rolniczy i niech taką pozostanie. To, że gmina jest ekologiczna to też zasługa naszych władz samorządowych, które o to dbają. Pewnie mogłoby być ładniej, czyściej, gdyby sami mieszkańcy byli bardziej zdyscyplinowani. Gdyby nie wyrzucali swoich śmieci, gdzie popadnie. Niektórzy narzekają na ceny wywozu śmieci, ale ceny te pewnie nie powinny być aż tak znaczące, aby nie stać było na wywóz śmieci np. brudasa poruszającego się po Kaźmierzu Audi Q7, który regularnie podrzuca swoje czarne worki do śmietnika na cmentarzu. Taki zwykły szary obywatel płaci i odstawia 2 kubły miesięcznie, a spora część nowobogackich kombinuje wmawiając wszystkim, że nie wytwarza śmieci.
nie poprę kandydatury ... ponieważ to, co proponuje ów kandydat to już mamy, a nie mając żadnego doświadczenia w pracy w administracji i w samorządzie można narobić więcej szkody niż wnieść pożytku.

Awatar użytkownika
mckornik
Kontakt:

Post autor: mckornik » czw, 30 paź 2014, 16:48

bardzo fajny pomysł z tym hasłem / zdaniem - jakie zaproponował jerkam

a to moja propozycja :mg:
Załączniki
kww-kazmierz.jpg
kww-kazmierz.jpg (33.47 KiB) Przejrzano 9002 razy

karolina
50cm3
50cm3

Post autor: karolina » czw, 30 paź 2014, 18:39

Pomysł z hasłem bardzo fajny.
Ale obiektywnie mckornik zabrakło Ci trochę polotu w porównaniu do hasła przyjaznej gminy.
Twoje zbyt zagmatwane. Punkt tym razem dla jerkama.

Awatar użytkownika
mckornik
Kontakt:

Post autor: mckornik » pt, 31 paź 2014, 00:15

zmobilizowałaś mnie do dalszej pracy

Awatar użytkownika
mckornik
Kontakt:

Post autor: mckornik » śr, 5 lis 2014, 14:28

00-jacek-misch-kandydat-na-wojta-kazmierz.JPG
00-jacek-misch-kandydat-na-wojta-kazmierz.JPG (186.54 KiB) Przejrzano 8828 razy

patryk
wolny elektron
wolny elektron

Post autor: patryk » śr, 5 lis 2014, 21:08

Panie Jacku.
Czy mogę prosić o odpowiedź na pytanie, które zadała jakiś czas temu Monique:
"czy strona dancingkids.pl to strona Pańskiej firmy?"

Jacek Misch
wolny elektron
wolny elektron
Kontakt:

Post autor: Jacek Misch » czw, 6 lis 2014, 00:53

P. Partyku,
Już odpowiadałem, ze wolę skupić się na sprawach związanych z gminą jako kandydat. Sprawy dotyczące mojej działalności nie są najistotniejsze. Chętnie porozmawiam o programie naszego komitetu, o nowych pomysłach na nadchodzącą kadencję, o pracy urzędu i jak bym ją widział. Chyba Pana jako mieszkańca naszej gminy będzie to bardziej interesowało.

Pozdrawiam

Jacek Misch

Dumny mieszkaniec gminy ;)

Awatar użytkownika
bursztyn
bajkopisarz
bajkopisarz

Post autor: bursztyn » czw, 6 lis 2014, 01:01

Jacek Misch pisze:Chętnie porozmawiam o programie naszego komitetu
Czy program pańskiego komitetu wyborczego jest wzbogacony przez wytyczne Agendy 21?

„Sądząc po wielu ich zachowaniach, ludzie uważający się za nowoczesnych wyraźnie odpuścili sobie używanie rozumu, cofnąwszy się do tego etapu rozwojowego, kiedy zamiast rozumu używa się podświadomości” G. K. Chesterton

Awatar użytkownika
mckornik
Kontakt:

Post autor: mckornik » czw, 6 lis 2014, 07:03

Patryku, Bursztynie, rozumiem, że chcecie głosować na Jacka, ale wolicie mieć pewność w wielu sprawach, które są istotne głownie dla Was - to bardzo cenne i miłe

mam propozycję - za tydzień będzie spotkanie dla mieszkańców organizowane przez KWW POROZUMIENIE MIESZKAŃCÓW
przyjdźcie i zadajcie wasze Pytania - nie musicie się nawet przedstawiać - od razu będzie wiadomo kto pyta 8)
Myślę, że bezpośrednie spotkanie pozwoli przełamać ostatnie lody :!:

Obrazek

Monique
4 setki
4 setki

Post autor: Monique » czw, 6 lis 2014, 09:13

Czy jest szansa żebyś został Zastępcą Wójta, Sekretarzem Gminy albo rzecznikiem (stanowisko się stworzy)?

patryk
wolny elektron
wolny elektron

Post autor: patryk » czw, 6 lis 2014, 09:36

Powtarzając pytanie po Monique dotyczące działalności kandydata chciałem wyrobić sobie zdanie na temat jego doświadczenia i kompetencji.
Mam bowiem kilka wątpliwości.
Pisze Pan Panie Jacku, że rozpoczął Pan działalność gospodarczą w 2001 roku.
Tymczasem wg ogólnodostępnego rejestru CIDG taką działalność rozpoczął Pan w 2004r.
Wg tego samego rejestru:
Przeważająca działalność gospodarcza (kod PKD) 47.91.Z Sprzedaż detaliczna prowadzona przez domy sprzedaży wysyłkowej lub Internet

Ponadto pisze pan o zatrudnieniu kilkunastu pracowników.
Tymczasem wg kilku potrali internetowych m.in wg danefirm.favore.pl:
Rozpoczęcie działalności: 2004
Osoby zarządzające: Misch Jacek - Właściciel
Zatrudnienie: 1

Interesujące jest też dla mnie to, że "zatrudniając" tylu pracowników zawiesił Pan w 2012 roku działalność na kilka miesięcy.
Wiadomo przecież, że jak się zawiesza działalność to nie można w tym czasie oficjalnie zatrudniać pracowników.

Wszystkie te informacje (ogólnodostępne w internecie) stwarzają dość niejasny obraz Pańskiej działalności.

Awatar użytkownika
mckornik
Kontakt:

Post autor: mckornik » czw, 6 lis 2014, 09:38

Monique pisze:Czy jest szansa żebyś został Zastępcą Wójta, Sekretarzem Gminy albo rzecznikiem (stanowisko się stworzy)?
czy to jest pytanie do mnie ?

Monique
4 setki
4 setki

Post autor: Monique » czw, 6 lis 2014, 09:47

To ja też się wtrącę, bo od mojego pytania się zaczęło. Mimo, że nie dane było mi uzyskać odpowiedzi.
Moją intencją było dowiedzenie się czegoś więcej o kandydacie, bo wydaje mi się, że poza gronem swoich znajomych, niewielu wie o p. Jacku więcej, niż te kilka ogólników. Opowiedzenie o swojej działalności pozwoliłoby bliżej poznać "profil" kandydata.
A tak pozostają domysły i każdy szuka na własną rękę.

Co do zarzutów patryka, formalna data rozpoczęcia działalności nie zawsze musi się pokrywać z datą faktyczną, to nic zdrożnego, podobnie jeśli chodzi o nieścisłości co do liczby osób zatrudnionych-favory i inne nie zawsze mają pełne informacje. Jeżeli chodzi o zawieszenie działalności to jest odwrotnie-nie można tego zrobić kiedy zatrudnia się pracowników. (wyręczę trochę mckornika :) )

Problem dotyczy chyba tego, że pytając o działalność czy liczbę zatrudnionych i ich status nie odbiegamy od sedna sprawy. Rzecznik Komitetu już raz nas napomniał-będzie spotkanie i będzie można zapytać. Ale czy nie lepiej odpowiedzieć na takie pytania, z pozoru mniej istotne, tutaj, a spotkanie zostawić tylko i wyłącznie na potrzeby i tematy wyborcze?

Awatar użytkownika
mckornik
Kontakt:

Post autor: mckornik » czw, 6 lis 2014, 10:07

Wczoraj z Jackiem byliśmy na spotkaniu z mieszkańcami Młodaska. Dyskusja momentami burzliwa zwłaszcza między lokalnymi działaczami, ale całe spotkanie bardzo merytoryczne.
Dziękujemy za wyrazy życzliwości i poparcia. Jest nam niezwykle miło, kiedy po spotkaniu podchodzą do nas ludzie i mówią, że już wiedzą na kogo głosować oraz oferują nam bezinteresowną pomoc.

Obrazek

bartoszo
wolny elektron
wolny elektron

Post autor: bartoszo » czw, 6 lis 2014, 10:21

Ciekawe rzeczy piszesz patryk.
Czyżby więc to firma "krzak"?

Monique
4 setki
4 setki

Post autor: Monique » czw, 6 lis 2014, 10:49

Trzeba mieć trochę złej woli żeby taki wniosek wysnuć

Jacek Misch
wolny elektron
wolny elektron
Kontakt:

Post autor: Jacek Misch » czw, 6 lis 2014, 11:09

Szanowni Państwo.

Firma istnieje od 2001 roku, początkowo rzeczywiście była jednoosobowa, ale się rozwinęła (nie od razu, ale jednak). Sam ciężko zapracowałem na jej sukces i pewnych kwestii poruszać tutaj nie będę ze względu własnie na dobro firmy. Ujawnianie szczegółów nie jest dobrym zwyczajem w działalności gospodarczej, tym bardziej, że wybory mają tą cechę, że jest to loteria i nie koniecznie muszę wygrać (choć bardzo bym chciał móc pokierować dalszym rozwojem gminy) a firma istnieć będzie musiała dalej. Co do zatrudnienia, jak już pisałem, zatrudniam głównie nauczycieli i instruktorów . Ale to nie wszystko, działam również w marketingu, gdzie korzystam z usług grafików, informatyków itp.

P. Patryku, proszę przyjść na spotkania, na których jestem zawsze obecny i pytać a być może rozwieje Pana wątpliwości. Osobiście wolę kontakt bezpośredni i szczerą rozmowę niż przepychanki w internecie. Naprawdę jestem osobą otwartą i nie boję się spotkań. Jako jedyny osobiście odpowiadam Państwu na zadane pytania na tym forum na tyle , na ile pozwala mi na to czas. Proszę zwrócić uwagę również na fakt, że tylko Ja i pan Karol mamy odwagę stanąć przed wyborcami na spotkaniach. Nie chcę uciekać od pytań i robić tego nie będę, ale proszę uszanować moją troskę o bezpieczeństwo firmy, która jest źródłem utrzymania mojej rodziny.

pozdrawiam serdecznie i mam nadzieje na spotkanie z Państwem w realnym świecie

Jacek Misch

patryk
wolny elektron
wolny elektron

Post autor: patryk » czw, 6 lis 2014, 11:15

Do Monique

Piszesz:
"formalna data rozpoczęcia działalności nie zawsze musi się pokrywać z datą faktyczną, to nic zdrożnego"

Skoro formalna była później niż faktyczna, to czyżbyś popierała "szarą strefę" przez 3 lata?

A druga sprawa to piszesz:
"Jeżeli chodzi o zawieszenie działalności to jest odwrotnie-nie można tego zrobić kiedy zatrudnia się pracowników"

Zgoda, ale to masło maślane w zestawieniu z moja wypowiedzią.
Konkluzja w obu przypadkach jest taka: Skoro działalność była zawieszona przez kilka miesięcy w 2012 roku Pan Jacek nie zatrudniał w tym czasie żadnego pracownika.

Monique
4 setki
4 setki

Post autor: Monique » czw, 6 lis 2014, 11:34

Ale jaki z tego wniosek? Nie pamiętam już pytania ale być może odpowiedź dotyczyła liczby obecnie zatrudnionych.

patryk
wolny elektron
wolny elektron

Post autor: patryk » czw, 6 lis 2014, 11:46

Do Monique
Polecam lekturę poprzednich postów.

Awatar użytkownika
bursztyn
bajkopisarz
bajkopisarz

Post autor: bursztyn » czw, 6 lis 2014, 11:48

Jacek Misch pisze:Osobiście wolę kontakt bezpośredni i szczerą rozmowę niż przepychanki w internecie.
Jacek Misch pisze: mam nadzieje na spotkanie z Państwem w realnym świecie
Nie rozumiem w takim razie sensu zakładania konta na tutejszym forum.
Ja osobiście nie wnikam w pana "sferę prywatną", ( mało mnie to interesuje) za to wciąż interesuje mnie odpowiedź na moje pytanie :
bursztyn pisze:Czy program pańskiego komitetu wyborczego jest wzbogacony przez wytyczne Agendy 21?
Tak czy nie!?
Ostatnio zmieniony czw, 6 lis 2014, 13:33 przez bursztyn, łącznie zmieniany 1 raz.

„Sądząc po wielu ich zachowaniach, ludzie uważający się za nowoczesnych wyraźnie odpuścili sobie używanie rozumu, cofnąwszy się do tego etapu rozwojowego, kiedy zamiast rozumu używa się podświadomości” G. K. Chesterton

Awatar użytkownika
mckornik
Kontakt:

Post autor: mckornik » czw, 6 lis 2014, 11:58

Jacku, Bursztyn chce być pewien, że jego głos na Ciebie będzie dobrze ulokowany.
Gdyby było inaczej, zapytałby o to pozostałych kandydatów.

Jacek Misch
wolny elektron
wolny elektron
Kontakt:

Post autor: Jacek Misch » czw, 6 lis 2014, 13:28

p. Bursztyn

Jacek Misch napisał(a):
Osobiście wolę kontakt bezpośredni i szczerą rozmowę niż przepychanki w internecie.
Jacek Misch napisał(a):
mam nadzieje na spotkanie z Państwem w realnym świecie
Nie rozumiem w takim razie sensu zakładania konta na tutejszym forum.
Ja osobiście nie wnikam w pana "sferę prywatną", ( mało mnie to interesuje) za towciąż mnie interesuje mnie odpowiedź na moje pytanie :
bursztyn napisał(a):
Czy program pańskiego komitetu wyborczego jest wzbogacony przez wytyczne Agendy 21?
Tak czy nie!

1. Mówiłem co bym wolał, dla mnie osobista rozmowa jest cenniejsza od wpisów na forum. Co oczywiście nie wyklucza uczestnictwa w forumowych rozmowach
2. Agenda 21 - pisząc program, opieraliśmy się na aktualnych potrzebach naszej gminy oraz kierunku dalszego rozwoju a nie na wspomnianym przez Pana dokumencie.
3. troszkę spokoju w wypowiedziach nie zaszkodzi.
"Czy program pańskiego komitetu wyborczego jest wzbogacony przez wytyczne Agendy 21?
Tak czy nie!"

pozdrawiam

Jacek Misch

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kandydaci na Wójta Gminy Kaźmierz”