Kandydat na wójta - Zenon Gałka

Dyskusja o Kandydatach na Wójta Gminy Kaźmierz
Awatar użytkownika
mckornik
3000 - dziękujemy za udział na forum
Kontakt:

Re: Kandydat na wójta - Zenon Gałka

Post autor: mckornik » czw, 6 lis 2014, 00:42

Zadzwonię jutro z rana do Sąsiada - znaczy się do Pana Kamińskiego i zapytam
Czy wszystko ok - bo do tej pory obskoczył 15 wątków w jeden dzień
A tu proste pytanie i cisza
Trochę się martwię

tatar.tatar
fiat 500

Post autor: tatar.tatar » czw, 6 lis 2014, 06:28

Może wzorem aktywistów tego komitetu należy pytanie powtórzyć w wątku każdego kandydata ? :wink:

Awatar użytkownika
Roman K.
1000cm3
Kontakt:

Post autor: Roman K. » czw, 6 lis 2014, 07:39

Żeby było jasne, przynależność do partii politycznej nie jest jeszcze żadnym przestępstwem. Jednak uważam, że wszystkie polskie partie - bez żadnego wyjątku - powinny trzymać swoje łapki zdala od samorządów najniższego szczebla. To są zorganizowane grupy, dla których dobro obywatela już dawno przestało być priorytetem. I to jest moje prywatne zdanie.
Jestem gotowy zagłosować na Zenka Gałkę, bo jak już napisałem, szanuję człowieka. Pod warunkiem, że wystąpił z grupy cyników, którzy z rozbrajającą szczerości potrafią nazwać wyborców dziadami, moherami albo frajerami.

jerkam
pierwsza seta
pierwsza seta

Post autor: jerkam » czw, 6 lis 2014, 08:53

Szanowny Panie Tomaszu.
Nie wszystko kręci się wokół tego forum, żeby bywać tutaj codziennie.
Prowadzimy kampanię na wielu płaszczyznach.
Pański komitet również jak widzę niezbyt systematycznie aktualizuje nawet własne strony.
Facebook ostatnio 28 października a strona www "nie żyje" jeszcze dłużej.
Tak więc moja jedno czy dwudniowa nieobecność tutaj nie jest chyba aż tak znacząca.
Być może Wasza troska o naszą obecność wynika z faktu, że pozostałe dwa komitety zgłaszające kandydatów na Wójta
nie odpowiedziały tutaj NIGDY na ŻADNE pytanie. Miejmy więc Panie Tomaszu trochę więcej szacunku dla siebie.

Szanowny Panie Tomaszu i Romanie.
Jako Pełnomocnik KWW Przyjazna Gmina Kaźmierz informuję, że zgłaszani przez nasz komitet kandydaci (bez wyjątku)
wypełnili wszystkie wymagane prawem Rzeczypospolitej Polskiej warunki, aby móc kandydować w Wyborach Samorządowych 16 listopada 2014 r.

z wyrazami szacunku
Jerzy Kamiński

Awatar użytkownika
Roman K.
1000cm3
Kontakt:

Post autor: Roman K. » czw, 6 lis 2014, 13:08

jerkam pisze: Jako Pełnomocnik KWW Przyjazna Gmina Kaźmierz informuję, że zgłaszani przez nasz komitet kandydaci (bez wyjątku)
wypełnili wszystkie wymagane prawem Rzeczypospolitej Polskiej warunki, aby móc kandydować w Wyborach Samorządowych 16 listopada 2014 r.
z wyrazami szacunku
Jerzy Kamiński
Akurat co do legalności, nie mam wątpliwości. Pytanie dotyczyło innej kwestii.
Nie mam więcej pytań.

jerkam
pierwsza seta
pierwsza seta

Post autor: jerkam » czw, 6 lis 2014, 20:37

Dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy zechcieli porozmawiać ze mną w swoich domach.
Wyrazy sympatii z jakimi się spotykam dają mi wiele pozytywnej energii i przekonują mnie
o słuszności decyzji o kandydowaniu na stanowisko Wójta Gminy Kaźmierz.
plakat2.png
plakat2.png (251.41 KiB) Przejrzano 8853 razy
W kolejnych dniach postaram się dotrzeć do pozostałych mieszkańców.
Zenon Gałka

jerkam
pierwsza seta
pierwsza seta

Post autor: jerkam » ndz, 9 lis 2014, 21:49

Dzisiaj odwiedziłem mieszkańców Chlewisk i Brzezna.
Ogromną większość z Państwa zastałem w domach.
Cieszę się, że znaleźliście Państwo te kilka minut aby ze mną porozmawiać.

Zenon Gałka

UWAGA!
Na naszej stronie internetowej

http://www.przyjaznagminakazmierz.pl

można zadać pytanie wybranemu kandydatowi.
Zachęcamy!

jerkam
pierwsza seta
pierwsza seta

Post autor: jerkam » wt, 11 lis 2014, 18:35

Na naszej stronie internetowej
mieszkańcy zadają kandydatom pytania, na które odpowiadamy bezpośrednio na maile.
Oto jedno z pytań do mnie.

Jakie jest zdanie Pana Gałki na temat pozyskiwania nowych inwestorów w celu tworzenia miejsc pracy?
Takie hasło przedstawia w swoim programie Pana kontrkandydat na stanowisko Wójta J. Misch.
Piotr

Uważam to za słuszny postulat ale w powiązaniu z przemyślanym wprowadzaniem ulg podatkowych dla nowo powstających podmiotów
gospodarczych, oraz z aktywizacją środowiska absolwentów w zakresie podejmowania samodzielnej działalności gospodarczej.

Trzeba najpierw postawić na SWOICH!
Myślę tu o absolwentach naszych - miejscowych, którzy kończąc technika, licencjaty lub studia wyższe najczęściej są zmuszeni szukać pracy daleko od miejsca zamieszkania i niejednokrotnie nie w swoim wyuczonym zawodzie.

Pozyskujmy nowych inwestorów, ale myślę, ze w pierwszej kolejności pozwólmy rozwijac sie naszym lokalnym przedsiebiorcom i rolnikom.

Nie rozumiem więc Pana Mischa i środowiska z nim związanego, którzy głoszą piekne hasła a w rzeczywistosci starają się blokować
rozwój miejscowych firm i rolników.

Same protesty i puste hasła nie rozwiażą naszych codziennych problemów, a miejsc pracy zamiast przybywać bedzie ubywało.
Potrzeba nam WIĘCECH CHLEBA NIŻ IGRZYSK!

Zenon Gałka

jerkam
pierwsza seta
pierwsza seta

Post autor: jerkam » wt, 11 lis 2014, 19:51

Odpowiedzi na kolejne pytania publikować będziemy na naszej stronie internetowej

plakat2.png
plakat2.png (251.41 KiB) Przejrzano 8623 razy

Jacek Misch
wolny elektron
wolny elektron
Kontakt:

Post autor: Jacek Misch » wt, 11 lis 2014, 21:07

jerkam pisze:Na naszej stronie internetowej
mieszkańcy zadają kandydatom pytania, na które odpowiadamy bezpośrednio na maile.
Oto jedno z pytań do mnie.

Jakie jest zdanie Pana Gałki na temat pozyskiwania nowych inwestorów w celu tworzenia miejsc pracy?
Takie hasło przedstawia w swoim programie Pana kontrkandydat na stanowisko Wójta J. Misch.
Piotr

Uważam to za słuszny postulat ale w powiązaniu z przemyślanym wprowadzaniem ulg podatkowych dla nowo powstających podmiotów
gospodarczych, oraz z aktywizacją środowiska absolwentów w zakresie podejmowania samodzielnej działalności gospodarczej.

Trzeba najpierw postawić na SWOICH!
Myślę tu o absolwentach naszych - miejscowych, którzy kończąc technika, licencjaty lub studia wyższe najczęściej są zmuszeni szukać pracy daleko od miejsca zamieszkania i niejednokrotnie nie w swoim wyuczonym zawodzie.

Pozyskujmy nowych inwestorów, ale myślę, ze w pierwszej kolejności pozwólmy rozwijac sie naszym lokalnym przedsiebiorcom i rolnikom.

Nie rozumiem więc Pana Mischa i środowiska z nim związanego, którzy głoszą piekne hasła a w rzeczywistosci starają się blokować
rozwój miejscowych firm i rolników.

Same protesty i puste hasła nie rozwiażą naszych codziennych problemów, a miejsc pracy zamiast przybywać bedzie ubywało.
Potrzeba nam WIĘCECH CHLEBA NIŻ IGRZYSK!

Zenon Gałka

Dobry wieczór.
Prosimy zatem o konkretne przykłady blokowania przeze mnie oraz środowiska ze mną związanego ww. rozwoju firm i rolników. Rozumiem, że w związku z użyciem liczby mnogiej będziecie Państwo w stanie przytoczyć liczne przykłady blokowania oraz liczne przykłady firm. Dodam, że jako jedyny komitet mamy w planach promocje lokalnych przedsiębiorców (w tym rolników) na zewnątrz gminy poprzez działania marketingowe urzędu i narzędzi jakimi dysponuje i może dysponować urząd.
Czekam na odpowiedź.

Z poważaniem
Jacek Misch

Awatar użytkownika
Roman K.
1000cm3
Kontakt:

Post autor: Roman K. » wt, 11 lis 2014, 22:39

Zenon Gałka pisze: Trzeba najpierw postawić na SWOICH!
Ślepe stawianie na „SWOICH”, to bardzo duży błąd. Błąd powielany przez wiele kadencji naszych władz. Taka wizja świadczy o braku świadomości pewnych procesów społecznych, jak choćby migracja ludzi z miast na tereny wiejskie. Wyobraźnia kandydata nie uwzględnia wykorzystania potencjału ludzi napływowych, co w konsekwencji będzie pogłębiało konflikty. Z całym szacunkiem, ale nie chcę takiego wójta.

Andrzej
wolny elektron
wolny elektron

Post autor: Andrzej » wt, 11 lis 2014, 22:58

Do Romana K.
Chyba niedokładnie przeczytałeś.
Na pytanie:
"Jakie jest zdanie Pana Gałki na temat pozyskiwania nowych inwestorów w celu tworzenia miejsc pracy?"

odpowiedź brzmiała:
"Uważam to za słuszny postulat ale w powiązaniu z przemyślanym wprowadzaniem ulg podatkowych dla nowo powstających podmiotów
gospodarczych, oraz z aktywizacją środowiska absolwentów w zakresie podejmowania samodzielnej działalności gospodarczej."

natomiast w odniesieniu do naszych mieszkańców:

"najpierw postawić na SWOICH!" a nie jak napisałeś "ślepo".
Najpierw to nie znaczy wyłącznie.
oraz
" Pozyskujmy nowych inwestorów, ale myślę, ze w pierwszej kolejności pozwólmy rozwijać się naszym lokalnym przedsiębiorcom i rolnikom."

Czy uważasz, że miejscowi przedsiębiorcy, rolnicy i młodzież która kończy naukę są gorsi od tych, którzy przyjadą z Wrocławia czy Warszawy
i nie zasługują na wsparcie?
Przejedź się Romanie po gminie i powiedz to w Sokolnikach, Bytyniu, Kaźmierzu.

karolina
50cm3
50cm3

Post autor: karolina » wt, 11 lis 2014, 23:12

No cóż.
Miałam dotąd Romana za obiektywnego komentatora, ale w swoim ostatnim poście wyrwał z kontekstu fragment i skupił się na nim.
Moim zdaniem każdą wypowiedź trzeba rozumieć jako całość.
Moja rodzina żyje z pracy męża u lokalnego przedsiębiorcy i zależy mi bardzo, żeby jego firma się rozwijała.
Roman chyba pomylił nowych mieszkańców z nowymi inwestorami.
Dla mnie nowi mieszkańcy, to również SWOI Romanie. Przecież to nasi sąsiedzi.
Cieszę się np., że lokalne prywatne sklepy skutecznie konkurują z nowymi marketami, których kapitał jest często poza granicami naszego kraju np. w Portugalii.

karol
wolny elektron
wolny elektron

Post autor: karol » wt, 11 lis 2014, 23:36

Zgadzam się, że

"Trzeba najpierw postawić na SWOICH!
Myślę tu o absolwentach naszych - miejscowych, którzy kończąc technika, licencjaty lub studia wyższe najczęściej są zmuszeni szukać pracy daleko od miejsca zamieszkania i niejednokrotnie nie w swoim wyuczonym zawodzie."

Trzeba promować naszą młodzież, edukować ich w przepisach dotyczących rozpoczynania własnej działalności, podpowiadać w jakiej branży mogliby działać, na jakich pracowników mogą liczyć.

Nie bardzo rozumiem Romana. To może Polska też nie powinna najpierw promować krajowych firm, tylko kapitał obcy?
Sprowadzać obcy kapitał - zgadzam się, ale najpierw pomagać swoim.

Awatar użytkownika
Roman K.
1000cm3
Kontakt:

Post autor: Roman K. » wt, 11 lis 2014, 23:43

Przeczytałem uważnie wypowiedź Z. Gałki i pozostanę przy własnej - jak najbardziej subiektywnej - interpretacji tej wypowiedzi.
Miejscowi przedsiębiorcy, rolnicy i młodzież, która kończy naukę - nie są ani lepsi, ani gorsi od tych, którzy nie są miejscowymi. Samo założenie jest błędne.
Za chwilę nasza młodzież może stać się mieszkańcami Londynu albo Berlina, a młodzież z Poznania albo Rzeszowa, może stać się mieszkańcami Kaźmierza, której trzeba dać szansę na rozwój, także na własny rachunek i odpowiedzialność.
Nie bądźmy egocentrykami. Kaźmierz nie jest i nigdy nie będzie pępkiem świata.

Monter
150 na zegarze

Post autor: Monter » wt, 11 lis 2014, 23:51

w jednym z postow napisal
Andrzej pisze:Przypomnijmy Pana K. Hartwicha (foto: Gazeta Szamotulska)
wrzucajac zdjecie i zarzuty wobec Pana Karola,
czy ktos mi wytlumaczy dlaczego zniknal ten obraz Pana Galki ?
Obrazek
zrodlo: http://www.powiat-szamotuly.pl/Warsztat ... tml?lang=1

regina78

Post autor: regina78 » wt, 11 lis 2014, 23:53

Romanie K. dla części intelektualistów, którzy ostatnio zamieszkali na terenie naszej Gminy, miejscowi w tym i ty Romanie :oops: chociaż nie wiem jak mocno byśmy się starali im przypodobać zawsze będziemy wieśniakami!!

Awatar użytkownika
Roman K.
1000cm3
Kontakt:

Post autor: Roman K. » wt, 11 lis 2014, 23:57

Krawiec pisze: czy ktos mi wytlumaczy dlaczego zniknal ten obraz Pana Galki ?
Ja usunąłem, tak samo jak kilka mało kulturalnych wpisów.
Ale już nie będę - piszta i róbta, co chceta.

Awatar użytkownika
Roman K.
1000cm3
Kontakt:

Post autor: Roman K. » śr, 12 lis 2014, 00:00

regina78 pisze:Romanie K. dla części intelektualistów, którzy ostatnio zamieszkali na terenie naszej Gminy, miejscowi w tym i ty Romanie :oops: chociaż nie wiem jak mocno byśmy się starali im przypodobać zawsze będziemy wieśniakami!!
Mylisz się.

Monter
150 na zegarze

Post autor: Monter » śr, 12 lis 2014, 00:03

regina78 pisze:Romanie K. dla części intelektualistów, którzy ostatnio zamieszkali na terenie naszej Gminy, miejscowi w tym i ty Romanie :oops: chociaż nie wiem jak mocno byśmy się starali im przypodobać zawsze będziemy wieśniakami!!
no teraz wiem o kim piszesz nie dobrze zeby ktos kto ma taki elektorat zostal wybrany na jakiekolwiek stanowisko

karolina
50cm3
50cm3

Post autor: karolina » śr, 12 lis 2014, 00:09

Dziwię się Romanie konkluzji, którą zakończyłeś swoją wypowiedź

"Kaźmierz nie jest i nigdy nie będzie pępkiem świata."

Nie wiem, czy znajdziesz wielu mieszkańców myślących w taki sposób.

Dla mnie miejsce, gdzie urodzili się moi rodzice, gdzie ja się wychowałam, gdzie chodziłam do szkoły, gdzie dorastają moje dzieci, jest na swój sposób PĘPKIEM ŚWIATA, mojego świata.
Nasze rodziny, nasi sąsiedzi, nasza droga, nasze chodniki, nasza szkoła, nasz kościół ... będą dla mnie zawsze ważniejsze, niż inne.
Bo póki co żyję i mieszkam w Kaźmierzu.

Awatar użytkownika
mckornik
3000 - dziękujemy za udział na forum
Kontakt:

Post autor: mckornik » śr, 12 lis 2014, 00:23

dyskusja dość ciekawa, ale trzeba by ją sprowadzić na ten sam mianownik, czyli ustalić, co każdy z rozmówców rozumie pod pojęciem pępek świata

Synonimy do wyrażenia pępek świata za synonim.net:
besserwisser, bubek, buc, bufon, chwalipięta, efekciarz, egocentryczka, egocentryk, egoista, egotysta, fanfaron, gwiazdor, jaśniepan, kabotyn, kabotynka, megaloman, megalomanka, mędrek, narcyz, panek, picer, picuś, pozer, pozorant, pozorantka, przemądrzalec, purchawka, pyszałek, reklamiarz, rezoner, samochwalca, samochwał, samochwała, samolub, snob, snobka, sobek, szpaner, szpanerka, udzielny książę, ważniak, zadufek, zarozumialec

karolina
50cm3
50cm3

Post autor: karolina » śr, 12 lis 2014, 00:34

Dla mnie mckornik Twoja wypowiedź to typowy OFF TOP, ale zgoda podejmę z Tobą dyskusję.
Chyba nie ma wątpliwości co do tego, że wyrażenie PĘPEK ŚWIATA odnosiliśmy do naszej miejscowości w której mieszkamy.

Czy dla Ciebie mckornik Kaźmierz nie jest na swój sposób PĘPKIEM ŚWIATA?
Ostatnio zmieniony śr, 12 lis 2014, 01:01 przez karolina, łącznie zmieniany 1 raz.

ACHIM
wolny elektron
wolny elektron

Post autor: ACHIM » śr, 12 lis 2014, 00:43

Panie, Panowie!
To takie polskie szukać wszędzie podziałów. Ludzie są różni wszędzie, niscy i wysocy,grubi i chudzi, pochodzący z miasta i ze wsi....
Łączy nas jedno mieszkamy tu wszyscy,jedni od urodzenia drudzy trochę krócej ale wszyscy z wyboru, chcecie przez kampanie wyborczą podziałów jeszcze większych. Zakładam, że każdy komitet chce dla tej gminy jak najlepiej, każdy ma swoją wizję a od nas zależy którą wizję wybierzemy- przez postawienie x 16 listopada.
Ocenić będziecie mogli kiedy padną twarde argumenty. Ale oceniać nie pochodzenie czy wykształcenie, a postępowanie i bez uogólniania.

karolina
50cm3
50cm3

Post autor: karolina » śr, 12 lis 2014, 00:53

Zgadzam się z Tobą ACHIM, chociaż nie interesują mnie komitety.
Interesują mnie ludzie i moja miejscowość.
Tak jak napisałeś "(...) Łączy nas jedno mieszkamy tu wszyscy, jedni od urodzenia drudzy trochę krócej (...)"
Szczególnie ważne jest dla mnie "mieszkamy tu".
Dlatego chciałabym uzyskać od mckornika odpowiedź na moje pytanie:
Czy dla Ciebie mckornik Kaźmierz nie jest na swój sposób PĘPKIEM ŚWIATA?
I mam nadzieję, że ta odpowiedź (jakakolwiek będzie) będzie jasna i prosta.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kandydaci na Wójta Gminy Kaźmierz”