Kandydat na wójta - Zenon Gałka

Dyskusja o Kandydatach na Wójta Gminy Kaźmierz
tatar.tatar
fiat 500

Re: Kandydat na wójta - Zenon Gałka

Post autor: tatar.tatar » śr, 12 lis 2014, 09:24

Jacek Misch pisze:
Prosimy zatem o konkretne przykłady blokowania przeze mnie oraz środowiska ze mną związanego ww. rozwoju firm i rolników. Rozumiem, że w związku z użyciem liczby mnogiej będziecie Państwo w stanie przytoczyć liczne przykłady blokowania oraz liczne przykłady firm. Dodam, że jako jedyny komitet mamy w planach promocje lokalnych przedsiębiorców (w tym rolników) na zewnątrz gminy poprzez działania marketingowe urzędu i narzędzi jakimi dysponuje i może dysponować urząd.
Czekam na odpowiedź.

Z poważaniem
Jacek Misch
Ja także bym prosił o podanie przykładów jak w cytacie powyżej.
Nie przypominam sobie bym blokował w jakikolwiek sposób działania lokalnych firm i rolników.
Oczywiście o ile były one legalne i nie naruszające pewnych ogólnie przyjętych norm społecznych oraz interesu zwykłych ludzi - mieszkańców naszej gminy.

Monique
4 setki
4 setki

Post autor: Monique » śr, 12 lis 2014, 09:26

jerkam pisze:Myślę tu o absolwentach naszych - miejscowych, którzy kończąc technika, licencjaty lub studia wyższe najczęściej są zmuszeni szukać pracy daleko od miejsca zamieszkania i niejednokrotnie nie w swoim wyuczonym zawodzie.

Pozyskujmy nowych inwestorów, ale myślę, ze w pierwszej kolejności pozwólmy rozwijac sie naszym lokalnym przedsiebiorcom i rolnikom.
Nie chce mi się wierzyć, że coś takiego mógł powiedzieć/napisać osobiście p. Gałka.
To albo robota kogoś z komitetu albo mają kreta..

Jak można oczekiwać, że absolwenci różnych poziomów kształcenia i różnych kierunków będą mieli być zatrudniani w Kaźmierzu? Albo w jaki sposób pomóc w rozwoju (tak, jakby teraz mieli to utrudniane) lokalnym firmom i rolnikom?

Przecież to czcza gadanina! A może my wiemy jak to zrobić ale teraz nie powiemy tylko to zrobimy jak nas wybierzecie..
karolina pisze:Dlatego chciałabym uzyskać od mckornika odpowiedź na moje pytanie:
Czy dla Ciebie mckornik Kaźmierz nie jest na swój sposób PĘPKIEM ŚWIATA?
Też chciałabym się dowiedzieć czy dla mckornika Kaźmierz jest bucem, jaśniepanem, kabotynem, pyszałkiem czy pozorantem ;)

jz kineskop

Post autor: jz kineskop » śr, 12 lis 2014, 09:26

jerkam pisze:Na naszej stronie internetowej
http://www.przyjaznagminakazmierz.pl
mieszkańcy zadają kandydatom pytania, na które odpowiadamy bezpośrednio na maile.
Oto jedno z pytań do mnie.

Jaki raptem wysyp pytań...Z daleka pachnie ustawianymi pytaniami No ale każde narzędzie propagandy jest dobre

jerkam pisze: Trzeba najpierw postawić na SWOICH!
Myślę tu o absolwentach naszych - miejscowych, którzy kończąc technika, licencjaty lub studia wyższe najczęściej są zmuszeni szukać pracy daleko od miejsca zamieszkania i niejednokrotnie nie w swoim wyuczonym zawodzie.

Panie kochany! W jakiej Polsce pan żyje? Niech pan poda przykład od kiedy to absolwenci mogą znaleźć pracę w swoim wyuczonym zawodzie? Przecież wiadomo że obecnie dzięki niewłaściwemu nauczaniu, a w zasadzie produkcji "absolwentów" różnej maści - nigdzie i nikt nie ma roboty
Pana hasło to czysty populizm

jerkam pisze: Nie rozumiem więc Pana Mischa i środowiska z nim związanego, którzy głoszą piekne hasła a w rzeczywistosci starają się blokować
rozwój miejscowych firm i rolników.
Również czekam na przykład z pana strony...
jerkam pisze: Same protesty i puste hasła nie rozwiażą naszych codziennych problemów, a miejsc pracy zamiast przybywać bedzie ubywało.
Potrzeba nam WIĘCECH CHLEBA NIŻ IGRZYSK!

Zenon Gałka
Tu się szczerze uśmiałem! Pan jest przecież specjalistą od bywania na wszystkich igrzyskach w gminie!

A co pan wie o chlebie i o ciężkiej pracy?

ACHIM
wolny elektron
wolny elektron

Post autor: ACHIM » śr, 12 lis 2014, 10:51

Rozgorzała dyskusja, więc wszedłem sobie na stronę KWW Przyjazna Gmina Kaźmierz a tam 3 pytania z tego 2 dotyczące programu KWW Porozumienie Mieszkańców. Ciekawe dlaczego zainteresowani pytają właśnie i tylko Pana Gałkę a Pana Mischa nie. Dla mnie to trochę dziwne? Przecież tylko mając pełną informację mogą wyciągnąć właściwe wnioski.
Trudno żeby kontrkandydat zachwalał pomysły innej drużyny.
A swoją drogą ciekawe kiedy Pan Gałka przedstawi przykłady, o które prosi Pan Misch.

Monique
4 setki
4 setki

Post autor: Monique » śr, 12 lis 2014, 11:00

Po niedzieli, o ile w ogóle

jz kineskop

Post autor: jz kineskop » śr, 12 lis 2014, 11:21

Andrzej pisze: Czy uważasz, że miejscowi przedsiębiorcy, rolnicy i młodzież która kończy naukę są gorsi od tych, którzy przyjadą z Wrocławia czy Warszawy
i nie zasługują na wsparcie?
Z tego co mi wiadomo firmy które istnieją w gminie albo mają wsparcie od gminy, albo maja pod gorkę - to zależy od układu i spolegliwości.

Andrzej, może ty wiesz jak wspierać młodzież żeby mieli lepiej od tych z Wrocławia i Warszawy?

A ci co przyjechali do nas to mają jakieś wsparcie i skąd?

Andrzej
wolny elektron
wolny elektron

Post autor: Andrzej » śr, 12 lis 2014, 11:22

Nie wiem ACHIM dlaczego na stronie internetowej Pana Gałki spodziewasz się pytań do Pana Mischa?
Wydaje mi się, że powinieneś ich szukać na stronie Porozumienia Mieszkańców.
Przecież każdy komitet ma swoja stronę.

Andrzej
wolny elektron
wolny elektron

Post autor: Andrzej » śr, 12 lis 2014, 11:25

W takim razie dodam do wspierania naszych lokalnych przedsiębiorców i rolników jeszcze jedno hasło:

"Wspomaganie lokalnych przedsiębiorców i rolników w promocji na zewnątrz gminy."

i też je popieram.

ACHIM
wolny elektron
wolny elektron

Post autor: ACHIM » śr, 12 lis 2014, 12:09

Andrzeju, na stronie Pana Gałki spodziewam się raczej pytań do Jego programu. A nie programu innego komitetu.I to mnie dziwi. Jeśli ja chciałbym poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą programu pytałbym u źródła. To chyba logiczne.

Andrzej
wolny elektron
wolny elektron

Post autor: Andrzej » śr, 12 lis 2014, 12:34

Ja tam się już niczemu nie dziwię ACHIM.
Swego czasu ktoś tutaj w wątku poświęconym Panu Gałce zadawał pytania na temat Pana Mańki.
Ludzie piszą czasem gdzie popadnie i co popadnie.
Ale teraz zajrzałem jeszcze raz na stronę gdzie jest to pytanie.
Ja bym się nie upierał ACHIM, ze to niewłaściwe miejsce, bo wyborca pyta o zdanie Pana Gałki na dany temat.

Jacek Misch
wolny elektron
wolny elektron
Kontakt:

Post autor: Jacek Misch » śr, 12 lis 2014, 13:44

poniżej przesyłam pismo skierowane do p. Zenona Gałki ws. usunięcia nieprawdziwych wpisów.
Załączniki
hpqscan0002.jpg
poniżej przesyłam pismo skierowane do p. Zenona Gałki ws. usunięcia nieprawdziwych wpisów.
hpqscan0002.jpg (760.58 KiB) Przejrzano 8932 razy

Dumny mieszkaniec gminy ;)

Jacek Misch
wolny elektron
wolny elektron
Kontakt:

Post autor: Jacek Misch » śr, 12 lis 2014, 13:45

cd pisma skierowanego do p. Gałki
hpqscan0001.jpg
hpqscan0001.jpg (956.64 KiB) Przejrzano 8931 razy
pomowienie-zg.zip
Załączniki do Wezwania do usunięcia skutków naruszenia dóbr osobistych
(1.71 MiB) Pobrany 150 razy

Dumny mieszkaniec gminy ;)

Monique
4 setki
4 setki

Post autor: Monique » śr, 12 lis 2014, 13:50

Oby zdążył Pan uzyskać orzeczenie bo czas ucieka a trzeba bronić swojego dobrego imienia. Zakładam, że wezwanie zostało doręczone pełnomocnikowi?

patryk
wolny elektron
wolny elektron

Post autor: patryk » śr, 12 lis 2014, 17:21

Dla mnie jest trochę na zasadzie: uderz w stół a nożyce się odezwą.
Coś tam musi być na rzeczy, bo ludzie mówią o protestach w sprawie rozbudowy firmy p. Kalinowskiego w Kaźmierzu i budowie kurnika w Radzynach.
Może ktoś wie cos więcej?

Monique
4 setki
4 setki

Post autor: Monique » śr, 12 lis 2014, 17:43

Jeżeli kandydatowi Gałce rzeczywiście chodziło o Kalinowskigate to mamy pełen obraz tego, co działo by się gdyby został wybrany. Wziąłby w obronę uciśnionych lokalnych prawiebiznesmanów i pozwoliłby stawiać im co chcą i gdzie chcą.
Dla dobra gminy oczywiście i tych kilku znajomych królika którzy tam pracują ale mieszkają na drugim końcu wsi.

patryk
wolny elektron
wolny elektron

Post autor: patryk » śr, 12 lis 2014, 17:56

Nie wiem czy o to chodziło, ale powtarzam co ludzie mówią, że grupa z Radzyn i Le Vilege (nie wiem czy dobrze piszę nazwę)
protestuje przeciw rozbudowie tej firmy a w Radzynach przeciw budowie przez p. Przekopa kurnika.

karolina
50cm3
50cm3

Post autor: karolina » śr, 12 lis 2014, 18:04

Z tym kurnikiem to jakieś jaja chyba są.
Rolnik mieszka tam całe życie i chce się rozwijać. W końcu mieszkamy na wsi.
A ci, którzy się niedawno wybudowali to chyba wiedzieli, że to region rolniczy.
Jak się chce jeść filety z kurczaka, to ktoś musi najpierw tego kurczaka wyhodować.
To nie fair, że oprotestowują.

Monique
4 setki
4 setki

Post autor: Monique » śr, 12 lis 2014, 18:20

Ale zgodzicie się że rozbudowa kurnika to nie to samo co budowa drapaczy chmur z silosów pośród osiedla.
Z tymi kurnikami, czy jak kto woli-fermami, to też ciekawa historia. Z jednej strony zdecydowana większość je i mieso i jajka ale nie chciałoby mieć takich wielkopowierzchniowych zakładów w okolicy. Niech niszczą środowisko gdziekolwiek byle nie u nas. My chcemy być eko. Trudne sprawy.

Awatar użytkownika
bursztyn
bajkopisarz
bajkopisarz

Post autor: bursztyn » śr, 12 lis 2014, 21:13

karolina pisze:Cieszę się np., że lokalne prywatne sklepy skutecznie konkurują z nowymi marketami, których kapitał jest często poza granicami naszego kraju np. w Portugalii.
Coś się zaczyna dziać w tym kierunku:
Bez kapitału jakim dysponuje Biedronka i Lidl chce stworzyć konkurencyjną sieć 10 tys. małych osiedlowych sklepów. Patriotyczny, biało-czerwony szyld i dobre ceny, to sposób by klienci zostawili w kasie 6 mld złotych. Nieznana niedawno firma nagle znalazła się w czołówce polskiego handlu
http://natemat.pl/121891,postawil-sie-b ... i-miliardy

„Sądząc po wielu ich zachowaniach, ludzie uważający się za nowoczesnych wyraźnie odpuścili sobie używanie rozumu, cofnąwszy się do tego etapu rozwojowego, kiedy zamiast rozumu używa się podświadomości” G. K. Chesterton

Awatar użytkownika
bursztyn
bajkopisarz
bajkopisarz

Post autor: bursztyn » śr, 12 lis 2014, 21:42

Do forumowych kosmopolitów i internacjonalistów: nie idźcie tą drogą, to się nie opłaca! Na pewno nie pomogą nam inwestorzy zagraniczni ani dofinansowanie unijne. Dlaczego?... Ano dlatego: http://www.dlugpubliczny.org.pl/pl/metoda-liczenia

„Sądząc po wielu ich zachowaniach, ludzie uważający się za nowoczesnych wyraźnie odpuścili sobie używanie rozumu, cofnąwszy się do tego etapu rozwojowego, kiedy zamiast rozumu używa się podświadomości” G. K. Chesterton

bartoszo
wolny elektron
wolny elektron

Post autor: bartoszo » śr, 12 lis 2014, 22:12

Jeszcze jedna uwaga.
Cytowana w piśmie przez Pana Mischa wypowiedź jest wyrwana z kontekstu (jest tylko fragmentem nie oddającym sensu całej wypowiedzi).

ACHIM
wolny elektron
wolny elektron

Post autor: ACHIM » śr, 12 lis 2014, 23:21

Tak przekonująco wypowiadacie się o silosach i kurnikach. Przeczytaliście dokumentację z nimi związaną? Ludzie mówią wiele rzeczy, przekazując sobie "wieść gminną" koloryzują i dodają (mówię ogólnie o wieściach gminnych). Może warto pochylić się i zaznajomić bliżej z problemem i dopiero szafować kto przy czym ma mieszkać.
Oba problemy mają swoje wątki na forum może tam warto o tym pisać.
Ten wątek dotyczy raczej programu Pana Gałki jako kandydata na Wójta:)

Monique
4 setki
4 setki

Post autor: Monique » czw, 13 lis 2014, 08:28

ACHIM pisze:Ten wątek dotyczy raczej programu Pana Gałki jako kandydata na Wójta:)
który jest przeciwnikiem czy zwolennikiem silosów i kurników?

karolina
50cm3
50cm3

Post autor: karolina » czw, 13 lis 2014, 16:32

Z całej tej dyskusji wynika chyba, że Pan Jacek jest zwolennikiem.

Monique
4 setki
4 setki

Post autor: Monique » czw, 13 lis 2014, 17:48

Za chwilę zaczyna się jego spotkanie z wyborcami, będziesz miała okazję zapytać. Bo wątpliwości są ale co do p. Gałki

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kandydaci na Wójta Gminy Kaźmierz”