Elektryk

Ogłaszam Poszukuję - Ostatnio robiłem remont - na 3 dni potrzebowałem drabiny 5,7m - musiałem kupić, teraz mogę pożyczyć. Proponuję to pisać kto, co potrzebuje, a oferty składać na PW / maila / komunikator.
Mati
bajkopisarz
bajkopisarz

Elektryk

Post autor: Mati » ndz, 17 lut 2019, 17:59

Hej,
Szukam pomocy elektryka - nic pilnego.
Chcę podłączyć czujnik Fibaro do świateł na domu.
Ale w trakcie budowy zrobił mi wykonawca puszkę na poddaszu (jest tam bezproblemowy dostęp) i wczoraj walczyłem cały dzień i nie udało mi się tego rozkminić, co by to połatać.
Światełek na domu jest siedem sztuk (4 z frontu i 3 z tyłu).
Jest też włącznik schodowy - w salonie i sypialni - można zaświecić/zgasić.
Oczywiście całość działa.

Awatar użytkownika
mpanczak
pierwsza seta
pierwsza seta

Re: Elektryk

Post autor: mpanczak » wt, 19 lut 2019, 14:57

Mati pisze:
ndz, 17 lut 2019, 17:59
Hej,
Szukam pomocy elektryka - nic pilnego.
Chcę podłączyć czujnik Fibaro do świateł na domu.
Ale w trakcie budowy zrobił mi wykonawca puszkę na poddaszu (jest tam bezproblemowy dostęp) i wczoraj walczyłem cały dzień i nie udało mi się tego rozkminić, co by to połatać.
Światełek na domu jest siedem sztuk (4 z frontu i 3 z tyłu).
Jest też włącznik schodowy - w salonie i sypialni - można zaświecić/zgasić.
Oczywiście całość działa.
Powitać
Temat w zasadzie mało skomplikowany, ale:
Czujnik ruchu, zmierzchowy?
W zasadzie niezależnie od powyższego zależy co ten czujnik ma robić, bo opcje są dwie:
1. Wyłącza zasilanie obwodu (brak możliwości ręcznego włączenia świateł, w dzień np.)
2. Jest dodatkowym włącznikiem - jeśli będzie jako trzeci (obok tego w salonie i w sypialni), to włączniki schodowe muszą zostać zamienione na krzyżowe.
W zależności od opcji różnie będzie wyglądała instalacja i przeprowadzenie przewodów. Pytanie, pod którą opcję wykonawca wykonał instalację?

Pozdrawiam
Marek Pańczak

Mati
bajkopisarz
bajkopisarz

Post autor: Mati » sob, 23 lut 2019, 23:50

Już sobie połowicznie poradziłem - zamontowałem włącznik FIBARO na kablu który idzie z rozdzielni - w ten sposób działają mi włączniki w salonie i sypialni oraz mogę sobie ustawić dowolny czas załączenia prądu (u mnie godzinę po zachodzie słońca i do 1 w nocy).
Elektryk zrobił mi taką instalację jak jest na rysunku 9 - i jak w poniedziałek przyjdzie dodatkowy czujnik to spróbują go jeszcze podłączyć jak na rysunku 10 - już mam kable opisane i rozkminione.
https://www.vesternet.com/resources/app ... es/apnt-52

Awatar użytkownika
mpanczak
pierwsza seta
pierwsza seta

Post autor: mpanczak » pn, 25 lut 2019, 15:50

Mati pisze:
sob, 23 lut 2019, 23:50
Już sobie połowicznie poradziłem - zamontowałem włącznik FIBARO na kablu który idzie z rozdzielni - w ten sposób działają mi włączniki w salonie i sypialni oraz mogę sobie ustawić dowolny czas załączenia prądu (u mnie godzinę po zachodzie słońca i do 1 w nocy).
Elektryk zrobił mi taką instalację jak jest na rysunku 9 - i jak w poniedziałek przyjdzie dodatkowy czujnik to spróbują go jeszcze podłączyć jak na rysunku 10 - już mam kable opisane i rozkminione.
https://www.vesternet.com/resources/app ... es/apnt-52
No teraz pytanie. Obecne włączniki są z symbolem schodów, czy #?
Bo jeśli ma być czujnik wpięty jak na rys. 10, to na moje powinny być #.

Pozdrawiam
Marek Pańczak

Mati
bajkopisarz
bajkopisarz

Post autor: Mati » pn, 25 lut 2019, 20:07

Ja mam przełącznik 0 lub 1, a nie przycisk chwilowy/dzwonek.
Sądząc po opisie pod rysunkiem nr 10 to momentary or toggle switch - czyli chwilowy lub zero/jedynkowy.

Dziś dopiero wróciliśmy z nart.
Jak będę miał chwilę to się tym jutro zajmę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kto mi pomoże ?”