Zbiórka elektrośmieci - stare komputery.

Ogłaszam Poszukuję - Ostatnio robiłem remont - na 3 dni potrzebowałem drabiny 5,7m - musiałem kupić, teraz mogę pożyczyć. Proponuję to pisać kto, co potrzebuje, a oferty składać na PW / maila / komunikator.
tatar.tatar
fiat 500

Zbiórka elektrośmieci - stare komputery.

Post autor: tatar.tatar » śr, 10 paź 2018, 18:01

Dzień dobry.

Jutro na terenie Kaźmierza odbędzie się zbiórka elektrośmieci, jako że ostatnio popadłem w nowe hobby polegające na reaktywacji i używaniu starych komputerów zwracam się z uprzejmą prośbą o nie wyrzucanie ich tylko przekazanie mnie :)

Generalnie interesuje mnie wszystko co jest powiedzmy starsze niż 20 lat czyli wyprodukowane przed rokiem 2000.
Głównie komputery ale także osprzęt do nich czy stare "gry telewizyjne".

Oczywiście im starsze tym lepsze (jak wino ;) ), również maszyny niesprawne i niekompletne.

Może trochę późno się zebrałem żeby to napisać, ale jak nie tym, to może następnym razem.
Ogłoszenie raczej aktualne przez cały czas.

Awatar użytkownika
mckornik
3000 - dziękujemy za udział na forum
Kontakt:

Re: Zbiórka elektrośmieci - stare komputery.

Post autor: mckornik » czw, 11 paź 2018, 08:38

jakie to są modele, które Cię interesują - jakie procki?

tatar.tatar
fiat 500

Re: Zbiórka elektrośmieci - stare komputery.

Post autor: tatar.tatar » pt, 12 paź 2018, 13:38

Generalnie jeżeli pytasz o PC to powiedzmy, że wszystko do sprzętów klasy Pentium III czyli: XT, AT(286), 386, 486, Pentium 1, 2 i 3 ;)

Ale interesują mnie też znacznie starsze sprzęty oparte o inne niż x86 architektury procesorów w szczególności MOS, Zilog (Z80), Motorola czy Power PC.
Ponieważ nazwy procesorów mogą nic nie mówić to dodam, że korzystały z nich marki takie jak Atari, Commodore (Amiga), Sinclair (Spectrum), Amstrad/Schneider, Elwro, Apple/Macintosh. SAM, BBC Micro, Acorn itp.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kto mi pomoże ?”