O forum / Kaźmierzu / i innych sprawach

Tutaj proszę umieszczać wszelkie uwagi, opinie, propozycje zmian, usprawnień dotyczące naszego FORUM. Czyli to samo, co w "Propozycje i problemy gminne" tyle, że tutaj na pytania będą odpowiedzi, na propozycje zmian - zmiany (ale wcześniej aplauz i zaakceptowanie)
LoKri
fiat 500

O forum / Kaźmierzu / i innych sprawach

Post autor: LoKri » śr, 27 lut 2013, 08:58

mckornik pisze: Komunikacja kolejowa...
Bo w Kazmierzu nie ma na to zapotrzebowania
Wg mnie: I TAK I NIE
Masz rację: widać to po wątku. Nie tylko tym, patrz dojazdy do Pnia.
Nie masz racji: jest problem z wykorzystaniem forum dla lokalnych spraw.

Forum żyje fotografią, biegami, zaginionymi psiakami, od czasu do czasu ktoś coś doda w innej sprawie ("śmieci" pokazują że dotyczy to jednak wielu). Bardzo fajnie,

150 aktywnych użytkowników (po czyszczeniu) w gminie to nie jest dobry wynik. Z tego może 15-20 regularnie coś piszących.

A kilku jak nie kilkunastu znajomych z którymi rozmawiałem "przy okazji" - dłużej tu mieszkających - nie ma pojęcia o forum. Albo "słyszało", i tyle.

Może to jest problem? (Rozumiem że zakładka FORUM MIESZKAŃCÓW np. na gminnej stronie nie wchodzi w rachubę?).

A może większość mieszkańców ma większość spraw w nosie bądź akceptują taki stan rzeczy jaki jest?

A z ciekawości: SK jest bardziej kojarzone, logo przewija się w gazetce, stronie szkoły, na festynach - czy to spowodowało masowe zapisywanie się mieszkańców? Członków jest 20? 200? (żeby była jasność: nic nie zarzucam w sprawie SK, tylko na swoim przykładzie wiem że nie jestem w stanie aktywnie uczestniczyć w życiu np SK przed 20:00, bo nie mam na to czasu).

Może panuje w gminie tumiwisizm na lokalne sprawy, tylko narzekać umiemy ale jak coś zrobić to po co?
Z drugiej strony: akcja placu zabaw. Poszły ogłoszenia w sklepach, gmina, szkoła były zainteresowane, wszyscy chyba o tym wiedzieli - UDAŁO SIĘ.

Dużo pytań na które nie znam odpowiedzi, ale mnie to nurtuje bo mam wrażenie że czegoś nie wykorzystujemy należycie.

.... na razie nie zamykaj :mg:

tatar.tatar
fiat 500

Re: Pociąg/tramwaj kolejowy/autobus szynowy

Post autor: tatar.tatar » śr, 27 lut 2013, 09:26

Dokładnie tak samo uważam jak LoKri.

Awatar użytkownika
eMDem
1000cm3

Post autor: eMDem » śr, 27 lut 2013, 10:44

Zgadzam się z LoKri ;)
Po pierwsze primo:
Na prawdę ludzie nie mają świadomości, że forum istnieje, jeśli już to nie czują potrzeby, aby tam zaglądać, a jeśli zajrzą to tylko czytają...
Może panuje w gminie tumiwisizm na lokalne sprawy, tylko narzekać umiemy ale jak coś zrobić to po co?
Jest coś na rzeczy. Mieszkam tu dopiero 2 lata i nie mam jeszcze dobrego oglądu sytuacji.
Ale ostatnio napisałam w imieniu pewnej grupy pewne pismo. O ile wcześniej była gremialna potrzeba zmian (o których jest w tym piśmie), to obecnie niemal nikt się nie chce podpisywać, bo się muszą zastanowić... Chociaż pismo wnosi o poprawę ich interesu! (Oczywiście w wyważonym i nienapastliwym tonie). W takim razie nie dziwię się, że w gminie jest taki marazm, bo to ludzie sami siebie klinczują.
Z drugiej strony: akcja placu zabaw. Poszły ogłoszenia w sklepach, gmina, szkoła były zainteresowane, wszyscy chyba o tym wiedzieli - UDAŁO SIĘ.
To jest duża zasługa też tych osób, które miały po 100 nicków, które uzyskały dzwoniąc pod zupełnie losowo wystukany nr telefonu... np Gania ;)

Trzeba przeprowadzić analogową akcję promocyjną forum, szczególnie na nowych osiedlach. Ludność napływowa zdaje się być bardziej zainteresowana życiem gminnym niż autochtoni.
A na forum toczyć więcej dyskusji a nie monologów.

Awatar użytkownika
mckornik
3000 - dziękujemy za udział na forum
Kontakt:

Post autor: mckornik » śr, 27 lut 2013, 11:07

JakubSarbak pisze: Czy miałby ktoś czas aby strzelić zdjęcia Waszej stacji kolejowej??
trochę archiwalnych
PKP Kaźmierz - Stacja kolejowa i magazyn

LoKri
fiat 500

Post autor: LoKri » śr, 27 lut 2013, 12:34

eMDem pisze: Trzeba przeprowadzić analogową akcję promocyjną forum
od tego bym zaczął, zgadzam się :wink:

Zrzuta na baner/-y? (PODZIEL SIĘ KAŹMIERZEM: kazmierz.info/forum :) ) albo jakoś tak, ma być cool i czytelne - to tylko przykład :-)
Gdzie ma wisieć? Jakiś pomysł, znajomości (szkoła/przedszkole/rynek/bociany naprzeciwko szkoły) co by powisiał za free/przysłowiową zetkę przez jakiś czas? Ja na chacie mogę rozwiesić ale będzie to info tylko dla sąsiada naprzeciwko :-) Ale to musi być podejście typu co mi wisi a nie "moje, to nie". Dlatego może ktoś ma dobry z kimś układ żeby nie kombinować
Zrzuta na ramki rejestracyjne? To ok 2.50PLN netto/szt przy zamówieniu 100szt i projektem. Szału nie ma, po kosztach można dawać, taka ramka to będzie prestiż za jakiś czas :mg: A lepsze to niż naklejki na samochód.
Ulotki rozdawane na rynku w sobotę? Pełen Rynek ludzi.

We wszystkich przypadkach Kornik robi statystyki wejść na stronę PRZED i PO, jak to nie zadziała to możemy sobie odpuścić bo pewnie nic nie zadziała.

Czy jest szansa na przeforsowanie odnośnika do forum na stronie kazmierz.pl? Dla mnie to oczywista oczywistość że być powinien ale nie wiem jakie/czy są układy. Z lektury forum uważam że są stołki obstawione od lat przez mniej więcej te same osoby czy pokolenia, może im się forum nie podobać i póki nie będzie zmian/świeżej krwi - nic z tego nie będzie. A "zadaj pytanie Wójtowi" to za mało zwłaszcza jak się patrzy na odpowiedzi.
Ale może jednak ktoś TAM znajdzie się postępowy i stwierdzi że lud powinien mieć głos, forum jest potrzebne. Nie wierzę ale to nie kwestia wiary.

Piszcie co uważacie. Albo nowy wątek dot.promocji forum otwórzmy - jeśli warto - aby się wątek kolejowy nie rozjechał dokumentnie.

tatar.tatar
fiat 500

Post autor: tatar.tatar » śr, 27 lut 2013, 13:03

Nieomal bezkosztowo mozna co jakiś czas obkleić (dosłownie :) ) słup przy przystanku :)

Awatar użytkownika
mckornik
Kontakt:

Post autor: mckornik » śr, 27 lut 2013, 14:09

w kwestii magazynu
wczoraj kumpel przegladając wiki mapę Kaźmierza znalazł tam zaznaczone 3 obiekty

http://wikimapia.org/#lat=52.5170827&lo ... 5&l=28&m=b

LoKri
fiat 500

Post autor: LoKri » śr, 27 lut 2013, 14:20

mckornik pisze:w kwestii magazynu
Wolałbym tam widzieć - przynajmniej obok istniejącego - podpis: Stacja Kaźmierz.
... i tak oto wątek wrócił na właściwe tytułowe tory :mg:

Awatar użytkownika
Jurek
pierwsza seta
pierwsza seta
Kontakt:

Post autor: Jurek » śr, 27 lut 2013, 19:57

Czy jest szansa na przeforsowanie odnośnika do forum na stronie kazmierz.pl? Dla mnie to oczywista oczywistość że być powinien ale nie wiem jakie/czy są układy. Z lektury forum uważam że są stołki obstawione od lat przez mniej więcej te same osoby czy pokolenia, może im się forum nie podobać i póki nie będzie zmian/świeżej krwi - nic z tego nie będzie.

Zamiast pisać o układach itp zacznij może od dokładniejszej lektury strony kazmierz.pl

http://www.kazmierz.pl/asp/pl_start.asp ... 3&strona=1

LoKri
fiat 500

Post autor: LoKri » śr, 27 lut 2013, 23:00

Jurek pisze: Zamiast pisać o układach itp zacznij może od dokładniejszej lektury strony kazmierz.pl
http://www.kazmierz.pl/asp/pl_start.asp ... 3&strona=1
Jurek: od bardzo dogłębnej chyba.
Dla ułatwienia: http://www.kazmierz.pl -> O gminie -> Linki do stron www -> Inne strony o Kaźmierzu -> ... i już mamy m.in. http://kazmierz.info/forum/

Jest coś prostszego?

Ciekawostka: wpisz w "SZUKAJ" frazę "forum mieszkańców" czyli normalna czynność jak się czegoś nie można doszukać na szybko.
Odpowiedź: Nie znaleziono aktualności spełniających wybrane warunki.

Wpisz zatem samo "forum".
Odpowiedź: wiele przeróżnych informacji o forach np. "forum gospodarcze", ale jest np: ZMIANY NA FORUM z 2007r., a tam czytam że - w skrócie - firma INTERmedi@ przestaje świadczyć usługę prowadzenia FORUM na portalu kazmierz.pl i dlatego "od 21.02.2007 moderacja wątków i komentarzy należeć będzie do obowiązków właściciela portalu internetowego". Jak mniemam Gminy. Albo kogoś prowadzącego dla niej stronę kazmierz.pl. Bardzo przydatnej - żeby nie było nieporozumień.
Na samym dole różnych forów mamy: e-kazmierz, a tam link do strony którą wkleiłeś.

Zaiste: czytelne. Łatwo znaleźć nasze forum. Jedyne forum.

To jest poniekąd odpowiedź czy Gmina jest zainteresowana zakładką FORUM MIESZKAŃCÓW na stronie głównej obok tak interesujących jak Narodowe Siły Rezerwowe.

I żeby nie było że to tylko nasze piekiełko: forum sąsiadów również nie jest na stronie gminnej .pl tylko .info.
Może o to chodzi. Szkoda.

Także w sumie masz rację: ogólnie na stronie kazmierz.pl jest info o TYM forum. Żeby nie było.

LoKri
fiat 500

Post autor: LoKri » śr, 27 lut 2013, 23:36

mckornik: da się przenieść wszystko z tego wątku napisane po 27.02 7:51 do działu "forum na forum"? Bo to tego dotyczy a nie kolei. Zatytułuj jak uważasz :wink:
Oprócz oczywiście wpisu o archiwalnych zdjęciach PKP Kaźmierz.

Awatar użytkownika
Jurek
pierwsza seta
pierwsza seta
Kontakt:

Post autor: Jurek » czw, 28 lut 2013, 04:56

Jednak coby nie było linki do innych stron również są w tym miejscu, dlatego można tutaj mówić o równouprawnieniu :D

Awatar użytkownika
mckornik
Kontakt:

Re: O forum / Kaźmierzu / i innych sprawach

Post autor: mckornik » czw, 28 lut 2013, 12:40

1. na stronie kazmierz.pl link do forum jest

2. Jurek - oceniając UG nie jesteś obiektywny - z wiadomych powodów
kwestionowanie przez Ciebie faktu, że UG jest folwarkiem a nie czystą maszyną administracyjną - potwierdza twierdzenie z wiersza wyżej

każdy sam może ocenić jak działają niektóre komórki UG

prosty przykład - pytanie do Wójta w grudniu:
- czy bedzie market?
- nic nie wiadomo
A w styczniu na forum info ze będzie DINO za BLISKĄ (uwierzycie w to, że w UG nikt nie wiedział?)

drugi przykład:
- Pytanie o fotoradar / bezpieczeństwo w Brzeźnie - http://kazmierz.pl/asp/pl_start.asp?typ=11&strona=1
-
Szanowny Panie
droga przebiegająca przez miejscowość Brzezno w kierunku Poznania jest droga powiatową, więc z wszelkimi sugestiami dotyczącymi organizacji ruchu czy też umieszczenia urządzeń
z nią związanych, proszę zwracać się do zarządcy drogi: Zarząd Dróg Powiatowych,
ul. Bolesława Chrobrego 6, 64 – 500 Szamotuły.
Kaźmierz, dnia 07.02.2013 r. Z poważaniem Wójt Wiesław Włodarczak
Ani słowa w stylu:
Bezpieczeństwo mieszkańców jest priorytetem UG.
W ostatnim czasie staraniem m.in. UG droga została zmodernizowana, zrobiono chodnik, przystanki autobusowe itp.
Podzielamy Pana troskę, postaramy się pomóc ...
Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu

wszystko na zasadzie - jak będzie więcej mieszkańców - to będzie więcej roboty - a po co nam to?

Awatar użytkownika
mckornik
Kontakt:

Post autor: mckornik » czw, 28 lut 2013, 13:25

i dla aktywnych
dzisiaj o 18:30 w świetlicy w Kiączynie jest sesja Rady Gminy
zapowiada się ciekawie
warto by bylo, żeby ktoś sie przeszedł i to nagrał

tatar.tatar
fiat 500

Post autor: tatar.tatar » czw, 28 lut 2013, 14:44

Po raz kolejny pytam : kto ustala godziny takich zebrań ? :evil:

Awatar użytkownika
mckornik
Kontakt:

Post autor: mckornik » czw, 28 lut 2013, 15:37

a jakie godziny byś proponował?

Awatar użytkownika
mckornik
Kontakt:

Post autor: mckornik » czw, 28 lut 2013, 22:56

była okazja zapytać o Dworzec PKP
ale zakładam, że nikt nie skorzystał :evil:

tatar.tatar
fiat 500

Post autor: tatar.tatar » pt, 1 mar 2013, 13:25

mckornik pisze:a jakie godziny byś proponował?

Myślę że można śmiało założyć że ludzie którzy pracują w Poznaniu do 16-16:30 nie są wogóle w stanie dotrzeć na jakiekolwiek zebranie przed 19:30.
Wcześniejsze dotarcie uniemożliwia nasza komunikacja zbiorowa, która z Poznania między 16:30 a 18:20 ma akurat przerwę. Co za tym idzie najwcześniej jest się w Kaźmierzu o 19.

Awatar użytkownika
Roman K.
1000cm3
Kontakt:

Post autor: Roman K. » pt, 1 mar 2013, 21:04

mckornik pisze: A w styczniu na forum info ze bedzie DINO za BLISKĄ (uwieżycie w to, że w UG nikt nie wiedział?)

Osobiście, nie wierzę. Ale za błąd ortograficzny należy się dwója, i list do rodziców :mg:

Portal kazmierz.pl cenię za źródło wyczerpującej, wręcz przesyconej informacji dotyczącej życia przedszkola, szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Czasami coś na BIP-e można ciekawego wyłuskać, ale generalnie dominuje propaganda sukcesu. Nie jest niczym nadzwyczajnym, że samorządowe periodyki służą bardziej propagandzie niż rzetelnej informacji, ale w nowoczesnym medium, jakim jest internet, wolałbym raczej poczytać o realnych problemach dotyczących gminy. Niby jest okienko w zakładce "Pytania do wójta", ale jak to wygląda - każdy widzi. Na szczęście skończyły się cytaty z paragrafów, może to zwiastun odnowy?

Awatar użytkownika
mckornik
Kontakt:

Post autor: mckornik » pt, 1 mar 2013, 22:45

poprawiłem
się

Awatar użytkownika
eMDem
1000cm3

Post autor: eMDem » pt, 5 kwie 2013, 12:32

I jak przedstawiają się statystyki oglądaczy w ostatnich tygodniach w porównaniu z poprzednimi?

Awatar użytkownika
mckornik
Kontakt:

Post autor: mckornik » ndz, 7 kwie 2013, 14:35

od stycznia było 16 369 odwiedzin
w ostatnich dniach są na poziomie 150-250 dziennie

20% - powracający
50% - nowi userzy

Awatar użytkownika
eMDem
1000cm3

Post autor: eMDem » ndz, 7 kwie 2013, 14:53

mckornik pisze: w ostatnich dniach są na poziomie 150-250 dziennie
A wcześniej kojarzysz? :D

Awatar użytkownika
eMDem
1000cm3

Post autor: eMDem » wt, 9 kwie 2013, 14:02

Byłam dzisiaj w przychodni (na górze), jak się miło zdziwiłam widząc tam ulotki z reklamą Forum (tego forum). Nawet jakaś pani czytała ją z uśmiechem na twarzy i zaciekawieniem. Job well done.

LoKri
fiat 500

Post autor: LoKri » wt, 9 kwie 2013, 19:05

eMDem pisze: Job well done.
ale osso chozziii... :roll:
W ChP też leżały, coś się dzieje w temacie...

ODPOWIEDZ

Wróć do „forum na forum”